Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Skolēni iepazīst kino mūzikas vēsturi

Programma „Latvijas skolas soma’’ dod skolēniem iespēju iepazīties ar dažādiem kultūras un mākslas pasākumiem, par godu valsts simtgades jubilejai. Tā ir iespēja nodrošināt skolēniem daudzveidīgas mācīšanas un mācīšanās metodes, kā arī sniegt pozitīvu emociju pilnus brīžus, kas šobrīd tik ļoti nepieciešami jauniešu emocionālajai labsajūtai”.

2021. gada februārī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Valles pamatskolas 7.klases skolēni mūzikas stundās noklausījās īpaši digitālā formātā veidoto koncertlekciju “Kino mūzikas vēsture”. Skolēniem tika dota iespēja nostiprināt zināšanas par kino mūzikas vēsturi, uzzināt kā veidojies kino un kā mūzika palīdzējusi šim žanram attīstīties.

Koncertlekcijā tika dota iespēja iepazīt spilgtākos momentus no mēmā kino un pirmajām krāsainajām filmām līdz mūsdienu kino tehnoloģijām. Dziedātājs Mikus Abaroniņš kopā ar multiinstrumentālisti Artu Abaroniņu izpildīja pazīstamākos kino mūzikas skaņdarbus no dažādu žanru filmām un mūzikliem: zinātniskās fantāzijas, piedzīvojumu filmām, drāmām un multfilmām. Skolēni dzirdēja mūziku no tādām filmām, kā “Džeims Bonds”, “Titāniks’, “Smaragda pilsētas burvis”, “Krēsla” un mūzikla “Mūzikas skaņas” un citām. Īpaša uzmanība tika veltīta Latvijas kino mūzikas šedevriem, piemēram, “Ilgais ceļš kāpās’, “Sprīdītis”, “Vella kalpi”. Interaktīvo programmu papildināja īpaši sagatavoti videomateriāli.

Koncertlekcija skolēniem sniedza iespēju gan uzzināt daudz ko jaunu, gan parādīt savas zināšanas, kā arī dziedāt līdzi.

 

Sintija Kreimane
Valles pamatskolas skolotāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts: vecumnieki@vecumnieki.lv
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933