Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Misas pamatskolas 1.-4. klašu skolēni “apmeklēja” netradicionālu teātra izrādi “Vol.1 ANTIŅŠ”

Projekta “Skolas soma” ietvaros 22. martā Misas pamatskolas 1.-4. klašu skolēni “apmeklēja” netradicionālu teātra izrādi “Vol.1 ANTIŅŠ”, kurā, kopā ar aktieri Rihardu Zelezņevu ,ļāvās ideālajai sapņu pasaulei un izzināja, kā, atrodoties klases telpā, ar apkārt esošām lietām varam uzburt katrs savu sapņu pasauli. Radošā grupa piedāvāja ceļu, kā šo īpašo laiku katram no mums pavadīt priekpilni un radoši ,to, ka teātris var notikt jebkur- ne vienmēr vajag greznu zāli un daudz aktieru uz skatuves. Teātris var rasties mājās, klasē vai kur citur un par aktieri var kļūt ikviens, kaut mazākais priekšmets, kas ir pa rokai. Šo izrādi 2019./20. gadā bija novērtējusi bērnu žūrija, piešķirot “Spēlmaņu nakts” balvu “Gada izrāde bērniem”, un aktieris Rihards Zelezņevs par šo lomu saņēmis balvu “Gada jaunais skatuves mākslinieks”. Izrāde arī nominēta balvai kategorijā “Gada notikums digitālajā vidē”.

Skolēnu atzinumi par šo izrādi: izrāde bija smieklīga, uzmanību piesaistīja aktiera tēlojums, kustības, balss intonācijas maiņa, aktieri –sadzīves priekšmeti un interesanti attēlotie personāži un notikumi pasakā. Īpašs bija ceļš- tunelis uz Stikla kalnu, kas bija izveidots no dažādiem sadzīves priekšmetiem. Pārsteidza lietus un vētras brīdis, kur varēja katrs tikai domās iejusties, kā aktieris ar visām drēbēm sajutās aukstā dušā .Ne mazāku pārsteigumu radīja karaļa lomas atveidotājs- Katls un brāļu lomas aktieri- Olas un , kur nu vēl pārsteidzošie galminieki- Zeķes, dažādi apģērba gabali un katram bija sava, bet visiem saprotama valoda. Bērni neiztika arī bez līdzpārdzīvojuma- brīdis, kad Antiņam nozāģēja pirkstu, bija līdzjūtības pilns. Bērnu vērojums, kā Zelta zirgs, kura lomā bija iejutusies tenisa bumbiņa, un Antiņš nokļūst Stikla kalnā- ledusskapī, cīnoties ar stipru vēju- matu fēna radītu specefektu.

Bērnu prieks bija neviltots, ka izrāde beidzās laimīgi. Princese apprecējās ar Antiņu un dzīvoja laimīgi! Skolēniem tika piedāvāta unikāla iespēja redzēt , kā teatrāli ,radoši pasniegt pasakas sižetu, izmantojot savu balsi, lietas, kas visapkārt. Tā bija mācību stunda, pēc kuras visi bērni teica, ka bijusi ļoti interesanta un prieks viņu acīs bija neviltots. Mums šādās reizēs arī pieaugušajiem ir daudz ko mācīties! Ne vienmēr dzīve ir teātris, bet ar tā elementiem varam bērna uztveri un līdzpārdzīvojumu padarīt ļoti efektīvu. Sakām paldies radošajai komandai- Rihardam Zelezņevam, Beatrisei Zaķei un Pamelai Butānei, kuri, radot šo darbu, ir pratuši saredzēt skatītāju aiz ekrāna.

Pārdomas pēc izrādes apkopoja 2. klases skolēni un skolotāja Inga.

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts: vecumnieki@vecumnieki.lv
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933