Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

7. un 10. klase cilpo latviešu kino!

Kā gan pavadīt lietderīgi laiku, ja tik ilgi, visu gadu esam sēdējuši pie datoriem? Protams, doties dabā un ieelpot pavasari, kad ārā smaržo saplaukuši ceriņi un zied ābeles, kad čivina putni un saulīte lutina.

Kā pastaigai, bez dabas klātbūtnes, pievienot arī izziņu un pastaigu pārvērst spēlē? Par to parūpējušies ir “Eži”. “Eži” ir radījuši alternatīvu drošiem pasākumiem ierobežojumu laikā - interaktīvas spēles, kurās tiek meklētas atbildes un liktas kopā jautājumu cilpas. Tas ir veids, kā skolēniem padarīt interesantas un saistošas viņiem, ne tik zināmas lietas, piemēram, kā latviešu kino. Jaunākā paaudze orientējas pasaules kino industrijā, bet bieži latviešu kino izpaliek. Bet šis ir veids kā viegli un interesanti runāt par kino. Viss, kas skolēniem bija vajadzīgs, tā bija ievadstunda par latviešu kino klasiku, fragmentu vērošana, lai sagatavotos spēlei, jo nevarēja zināt, kādas cilpas metīs jautājumi, un viedtālrunis ar aplikāciju. Tad spēle varēja sākties. Skolēni sev ērtā laikā devās ārā, sev izvēlētā maršrutā un kustības laikā spēlē ik pēc laika tika piedāvāts jautājums, uz kuru atbildot varēja iegūt punktus.

Cilpošana pārvērtās aizraujošā sacensībā, ja pēkšņi saproti, ka esi sakrājis vairāk punktus par citiem. Arī tā var mācīties!

Ko saka skolēni? “Bija interesanti, bet jautājumi bija grūti, it sevišķi tie cilpas, jo grūti bija saskatīt likumsakarības, tās varēja būt vairāk, nezināju, kura derēs.” “Man nepatīk iet staigāt vienai, tāpēc gājām ar mammu, tā bija pareiza izvēle, viņa man daudz palīdzēja un bija jauki kopā pavadīt laiku.” “Man patika, ka varēju iet ārā nevis tad, kad vajag, bet tad kad pats gribēju, es gāju siltā dienā, kad nelīst. Es gribētu šādas līdzīgas spēles par citiem tematiem, piemēram par sportu, jo man vairāk patīk sports” “Mēs izlēmām iet kopā ar vēl trīs draugiem, tas bija jautrs, lietderīgi pavadīts vakars”

Skolēnu domas apkopoja S.Roga

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933