Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Godinot komponistu Imantu Kalniņu

Projekta Latvijas skolas soma ietvaros 11.klases skolēniem bija iespēja baudīt koncertlekciju "Imants Kalniņš.80", ko nodrošināja SIA Dzīva skaņa.

Lai gan klātienes kultūras notikumi skolēniem šajā semestrī bija liegti, digitālā koncertlekcija ļāva skolēniem iepazīties ar viena no izcilākajiem latviešu komponistiem daiļradi- Imantu Kalniņu, kurš šogad svin 80 gadu jubileju. Koncertlekcijas vadītāja dziedātāja Ieva Sutugova stāstīja par komponista dzīvi un daiļradi, kopā ar Miku Abaroniņu izpildīja populārās, tautā iemīļotās dziesmas - Smilšu Rausis, Dūdieviņš, Bimini, Lilioma dziesma, Dzeguzes balss, Svētku diena un citas.

Imanta Kalniņa mūzika vienmēr ir dzīva un iedvesmojoša. Bez tās nav iedomājama Latvijas kultūra, mūzika, teātris un filmas, Dziesmu svētki un cilvēki. Dziesmu teksti skolēniem lika aizdomāties par to aktualitāti vairāku gadu desmitu garumā, kompozīcijas- par to aizrautību un spēku, ko devušas dažādos laikos un notikumos. No skolēnu atsauksmēm- “Imanta Kalniņa dziesmas rosina mīlestību pret dzimto zemi.” “Koncertlekcijā uzzināju daudzus jaunus faktus, ko agrāk nezināju. Lai gan ne īpaši interesējos par kalniņa mūziku, šī bija arī man noderīga nodarbība.” “Man koncertekcija ļoti patika! Šī nebija pirmā reize, kad klausījos Imanta Kalniņa mūziku, viņa mūzika un daiļrade vienmēr radījusi manī patriotismu un prieku!”

 

11.klases skolēni un audzinātāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933