Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Atmodas dziesmas Misas pamatskolā

Piektdien, 21. maijā Misas pamatskolas 6. – 9. klašu skolnieki projekta „Skolas Soma” ietvaros noklausījās koncertlekciju „Atmodas laika dziesmas”.

Mums bija iespēja klausīties ierakstu, kuru sagatavoja dziedātājs Mikus Abaroniņš kopā ar multiinstrumentālisti Artu Abaroniņu. 40 minūšu laikā mums , klausītājiem, bija iespēja izsekot neatkarības atgūšanas laika notikumiem gan vērojot fotogrāfijas un klausoties vadītāju stāstījumu, gan iepazīstoties ar 14 tā laika dziesmām.

Koncertlekcijas vadītāji deva arī īsu ieskatu katras dziesmas tapšanas vēsturē: skanēja „Dzimtā valoda”, „Brīvību, Baltijai”, „Zilais lakatiņš”, „Daudz zābaki”, „Palīdzi, Dievs”, fragmenti no rokoperas „Lāčplēsis ”, kā arī daudzas citas dziesmas. 9. klasei tas bija atkārtojums mūzikā un vēsturē, bet pārējām klasēm informācija par laikmetu, kuram pateicoties mēs varam būt paši savā zemē.

Pēc nodarbības skolēni atrisināja krustvārdu mīklu, pārrunāja risinājumus. Interesants visiem šķita fakts, ka var aizliegt vafeles „Daugava” tikai tāpēc, ka tajā laikā protestēja pret Daugavpils HES celtniecību.

Interesantas bija sarunas par roka mūziku, kas 80. – 90. gados bija populāra, bet grūtāk uztverama mūsdienu jaunietim. Kopīgais secinājums, ka mūzika atbilda tā laika garam, kad sagruva PSRS impērija, tā bija gan protests, gan vienojoša tautai. Daudzas no dziesmām skolēni jau bija dzirdējuši oriģinālizpildījumā, bet interesanti bija klausīties šo izlasi, īpaši, ja pievērš uzmanību vārdiem.

Koncertlekcija atgādināja , kā kopīgiem spēkiem , iesaistoties daudz iedzīvotājiem, bija iespēja atgūt valsts neatkarību, bet dziesma procesam bija uzticams palīgs.

Skolotāja Ingrīda Vaisjune

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933