Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Cirka, teātra izrāde “Alise brīnumzemē”Ah Liz””

Mācību aktivitātes mērķis bija veicināt izpratni par kultūras pasākumu nozīmi cilvēka dzīvē. Radīt skolēnos priekštatu par iespējām literāru daiļdarbu parādīt dažādos veidos. Latviešu valodā skolēni iepazinās ar literāro darbu ‘’Alise brīnumzemē”. Sociālajās zinībās un ētikā veicināja izpratni par kultūras nozīmi cilvēka dzīvē, iepazina uzvedības normas un to ētisko vērtību saistību.

Pasākums tika realizēts iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 27. maijā Valles pamatskolas 1.-4. klašu skolēniem attālināti, savās mājās noskatījās “Alise Brīnumzemē 'AhLiz” cirka / teātra izrādi.

Skolēnus ieinteresēja Pecolli krāšņā izrāde “Alise Brīnumzemē” – “Ah…Liz” ar oriģinālajiem Elitas Patmalnieces radītiem tērpiem, piena dūmu paklājiem, ārzemju cirka māksliniekiem un galvu reibinošiem priekšnesumiem. Izrāde bagāta ar specefektiem, 3D projekcijām, iluzionista mākslu, piemēram, Alises auguma izmēra pārvērtībās vai Cepurnieka trikos. Skolēni virtuāli devās piedzīvojumos Maģiskajā dārzā un Karalienes pilī, sekoja līdzi gaisa akrobātiskajiem šoviem un citiem „Alises Brīnumzemes“ cienīgiem brīnumiem.

Izrādē piedalījās mākslinieki no Amerikas, Itālijas, Ukrainas un Krievijas. Īpašas vizuālās dekorācijas nodrošināja netradicionālas formas ekrāni, kuros video mākslas ainavas tika projicētas ar īpašo 3D mapinga sistēmas palīdzību, turklāt visu vizuālo videomākslas materiālu ir izstrādājuši paši iluzionisti.

Skolēnus apbūra šī izrāde, bija interesanti skatīties specefektus. Daudz pozitīvu atsauksmju redzot piena dūmu paklāju, krāsaino burbuļu šovu, gaisa akrobatu trikus ar krēsliem.

Ildita Jansone
Valles pamatskolas skolotāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933