Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Teātra izrāde “Tikšanās vieta - Rīgas pilsētas II teātris”

12.maijā projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros Valles pamatskolas 8.klases skolēni noskatījās Nacionālā teātra Valtera Sīļa režisorēto izrādi “Tikšanās vieta - Rīgas pilsētas II  teātris”. Tā bija iespēja apmeklēt un piedzīvot teātra apmeklējumu, atrodoties mājās, digitāli, izvēloties sev tuvāko teicēja stilu.

Izrāde  “Tikšanās vieta: Rīgas pilsētas 2. teātris” ir ļoti neparasta - tā nav tradicionāla izrāde, kur skatītāji vēro un līdzi dzīvo vienai patiesībai, kas skan no skatuves. Šī ir Latvijas valsts proklamēšanas simulācija, kuras laikā skatītājiem ir iespējams ne tikai vērot to, kas notiek uz skatuves, bet arī izvēlēties savam noskaņojumam un attieksmei atbilstošu komentāru, kas skan vienā no 4 kanāliem, kas dzirdams austiņās, ko katrs skatītājs saņem pirms došanās zālē. Šos komentārus, kas atklāj dažādas attieksmes, piemēram, ironisku, pesimistisku, patriotisku, pavada asprātīgs un ļoti piemērots muzikālais noformējums.

Tā bija kā iespēja pašiem personīgi atgriezties 100 gadu senā pagātnē tieši tajā vietā, kur kopā sanāca gan drosmīgi un valstiski domājoši, gan vienkārši avantūriski noskaņoti un nejauši iesaistīti cilvēki, kas pieņēma vēsturisko Latvijas Republikas proklamāciju. Starp patriotiski un jūsmīgi noskaņotiem bija arī skeptiski un visu apšauboši cilvēki, starp gudriem un erudītiem – apjukuši – visas šīs balsis skanēja skatītāju ausīs, un skolēniem pašiem bija jāizšķiras, pie kuriem vēlas piederēt viņi.

Ļoti aizkustinošs bija jaunās Latvijas valsts himnas dziedāšanas mirklis, kas tika izspēlēts uz skatuves. Tas bija maģisks un līdz sirds dziļumiem patiess cieņas apliecinājums mūsu zemei.

Šī izrāde ļāva ienirt divās paralēlās pasaulēs - pagātnē un tagadnē. Tā skolēniem lika saprast, ka valsts biogrāfija ir saistīta ar katra tās iedzīvotāja biogrāfiju. Neparastais izteiksmes veids radīja vielu pārdomām par informācijas pārbagātību, ar kuru mums mūsdienās jātiek galā. Tāpēc šo izrādi noteikti var saukt par domāšanu veicinošu mākslas darbu.

Sintija Kreimane,
Valles pamatskolas skolotāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933