Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Koncertlekcija „Kosmosa burvis’’

Šā gada 14. oktobrī Misas pamatskolā kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros mazāko klašu skolēniem bija iespēja virutāli doties kosmosā. To mēs arī darījām.

Koncertlekcijā bērni varēja uzzināt par dažādiem notikumiem kosmosā, par Saules sistēmu un mūsu planētu Zemi. Interesantos un vēl nedzirdētos faktus skolēniem izprotamākus padarīja iemīļotas bērnu dziesmas un skaņdarbi, kuras Kosmosa burvis izpildīja. Dziesmu teksts tika attēlots arī uz ekrāna, tādējādi bija iespēja dziedāt līdzi. Skolēni labprāt izkustējās un dziedāja. Skaidri varēja redzēt, ka viņu acīs deg prieka uguntiņa, un viņi ir ļoti aizrāvušies. Nozīmīga ir arī Kosmosa burvja valodas maniere, kādā viņš informāciju pasniedza. Nacionālā teātra aktieris Uldis Siliņš, kuru bērni tagad asociēs ar Kosmosa burvi, runāja ļoti vieglā, sirsnīgā un bērniem saprotamā valodā. Ne mazāk svarīgs ir arī vizuālais noformējums, kas ļauj vieglāk asociēt un iztēloties kā izskatās kosmosā, kas ir melnie caurumi, supernovas un meteorīdi. Vizuālie specefekti ļoti iedarbojās uz skolēniem un raisīja viņos ne vien interesi, bet arī sajūsmu.

To, ka bērni uzzināja daudz ko jaunu un viņiem tiešām šī koncetlekcija likās ļoti interesenta un saistoša, apliecināja atgriezeniskā saite. Piemēram, pirmās klases skolēni, zīmēja zīmējumus, kuros bija attēlota Saules sistēma, viņi kā kosmonauti, visums. Arī viņu prasme izstāstīt, kas attēlots zīmējumos liecināja par to, ka katrs no viņiem ir kaut ko paņēmis sev un tas jau ir daudz.

Alise Čivče-Vaivode,
Misas pamatskolas 1.klases skolotāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933