Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Izzinoša mācību ekskursija “Pretī zelta rudenim”

logo skolas soma 1

15. oktobrī, projekta ‘’Latvijas skolas soma” ietvaros, Misas vidusskolas 1. – 4. klašu skolēni devās izzinošā mācību ekskursijā  iepazīt Bauskas novadu.

Pirmā viesošanās notika V.Plūdoņa dzimtajās mājās “Lejenieki”. Tur mūs sagaidīja divas jaukas un mīļas Zaķu mammas. Viņas iepazīstināja ar dzejnieka  V.Plūdoņa dzīves gājumu, daiļradi un sadzīves apstākļiem. Bērniem bija iespēja noskatīties vienu no sirsnīgākajām un mīļākajām   animācijas filmām -  “Zaķīšu pirtiņa”, kuras dzejas autors ir V.Plūdonis, mūziku sacerējis I. Kalniņš, bet fantastisko zīmējumu māksliniece - Dzintra Aulmane.

 Zaķu mammas visus iesaistīja atraktīvā rotaļā. Skriešana Zaķu tēva “lielajās biksēs” izraisīja lielu prieku, smieklus un jautrību visapkārt.

 No “Lejeniekiem” ceļš mūs aizveda uz Bauskas pili. Tālāk devāmies lūkot vietu, kur sākas Lielupe. Izrādījās, ka Ķirbaksalā satiekas divas upes -  Mūsa un Mēmele, kas ir sākums Zemgales lielākajai un ūdeņiem bagātākajai  upei  Lielupei.

 Saulei silti sildot un krāsainām lapām pāri brienot, nokļuvām Zemgales zemnieka sētā un mašīnu muzejā “Miķelis”. Muzeja saimnieks iepazīstināja bērnus ar kalēja “svētnīcu” - smēdi un mašīnu muzeju. Skolēni guva vēsturisku priekšstatu, apskatot seno laiku mašīnu ekspozīciju - vieglos automobiļus, ugunsdzēsēju mašīnas, traktorus, kuļmašīnas, kravas mašīnas, armijas mašīnas un citas interesantas lietas.

 Skolēnus iesaistīja  orientēšanās spēlē “Kas meklē, tas atrod”.  Šī spēle  saliedēja dažādu klašu bērnus, rosināja domāt un orientēties apkārtnē.

 Ekskursanti bija priecīgi un gandarīti par jautri, aktīvi pavadīto dienu.

 

Inga Spangere,
Misas vidusskolas 4.klases audzinātāja 

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933