Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Koncertizrāde „Mana tautasdziesma”

logo skolas soma

11.oktobrī Skaistkalnes vidusskolas skolēni devās uz multimediālu koncertizrādi “Mana tautasdziesma”. Koncertizrādes apmeklējumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā piedāvāja projekts “Latvijas Skolas soma”, kas ir valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem.

Priecājoties par krāšņo rudeni, devāmies uz koncertizrādi. Pirms koncerta paspējām apmeklēt izstādi - ekspozīciju "Grāmata Latvijā". Tajā iepazināmies ar Latvijas grāmatniecības vēsturi pasaules kontekstā.

Par pamatu koncertizrādei ņemta Imanta Ziedoņa grāmata "Tu dzīvoji dižu darbu. Mana tautasdziesma", tādēļ zīmīgi, ka pasākums notika tieši Ziedoņa zālē. Koncertā piedalījās dziedātāja Agnese Rakovska, dziedātājs Flame, mūziķis Arnis Mednis, dj Aspirīns un koklētājs Ansis Jansons. Izrādes idejas autors, tautasdziesmu aranžētājs un producents ir Arnis Mednis. Noklausījāmies tautā iemīļotas dziesmas, piemēram, “Tumša nakte, zaļa zāle”, “Pie Dieviņa gari galdi”. Dzirdējām arī tautasdziesmu "Kaladū", kas savas senās vēstures dēļ veido iespējamo etnisko saikni starp latviešiem un citām indoeiropiešu tautām. Labprāt dziedājām līdzi mākslinieku izpildītajām dziesmām. Muzikālo pusi bagātināja dīdžejs, vizuālo noformējumu nodrošināja videoprojekcija. 

Pirms došanās mājup pie Gaismas pils apskatījām tēlnieka Aigara Bikšes skulptūru „Divi Raiņi” , kas sastāv no diviem identiskiem Raiņiem, kuri sēž katrs savā sola galā, tomēr to izmēru attiecības atšķiras.  Lielā Raiņa skulptūra ir trīs metrus augsta, bet mazās izmērs ir viens metrs.  Par atmiņu no šī brauciena tapa fotogrāfijas pie jaunajām skulptūrām.

 

Judīte Ivanova,
Skaistkalnes vidusskolas 12. klases skolniece

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts: vecumnieki@vecumnieki.lv
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933