Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Dodas mācību ekskursijā uz Dabas muzeju

logo skolas soma

Valles vidusskolas 2. - 5.klases skolnieki 2.novembrī devās mācību ekskursijā uz Dabas muzeju Rīgā. Dabas muzejā skolēni dalījās trīs grupās. 4.klase apmeklēja muzejpedagoģisko nodarbību “Daudzveidīgā pasaules daba”.Ceturtklasnieki nodarbībā ļoti labi strādāja, atceroties jau mācīto par klimata joslām un Zemes griešanos ap savu asi, kā arī uzzināja daudz jauna par kontinentiem, to klimata joslām, augu un dzīvnieku valsti.

5.klase ielūkojās daudzveidīgajās ūdeņu ekosistēmās, iepazinās ar biežāk sastopamajiem ūdens iemītniekiem. Skolēni praktiskā darbībā uzzināja kā atšķirt tīru ūdeni no piesārņota, kas ir ļoti bīstams putniem un pārējai dzīvajai dabai.

Pēc muzeja nodarbībām skolēni apskatīja visus muzeja stāvus ar tajos izvietotajām ekspozīcijām. Aptaujājot 4.klases skolēnus, bērni teic, ka Dabas muzejā ļoti paticis darboties uz velosipēda, kas ražo elektrību, patikusi minerāliežu ekspozīcija, dzīvnieku ekspozīcija.

2. un 3.klases skolēniem vislielākā sajūsma muzejā bija par iespēju sajust zemestrīces grūdienus. Skolēni iepazina Latvijas dabu, dzīvniekus, putnus, ūdens pasauli, kukaiņus.

Tika apmeklēts arī Brīvības piemineklis, kur skolēni tika iepazīstināti ar pieminekļa tapšanas vēsturi, tā autoriem, restaurāciju un līdzekļu vākšanu pieminekļa celtniecībai. Skolēni klātienē varēja vērot un apskatīt pieminekļa skulptūras, kas izkārtotas 13, par Latvijas vēsturi un kultūru, attēlojošās grupās. Patriotiskās jūtas skolēniem tika stiprinātas ar ziedu un svecīšu nolikšanu pieminekļa pakājē. Jaunāko klašu skolēniem tas bija emocionāls pārdzīvojums. Uzkavējoties Brīvības laukumā un vērojot galvaspilsētas gaidāmo Valsts svētku noformējumu, izglītojamie redzēja arī Goda sardzes maiņu.

Sagatavoja Regīna Polāne,
Valles vidusskolas skolotāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933