Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

5.klašu skolēni iepazīst skaņu!

logo skolas soma copy

21. novembrī Vecumnieku vidusskolā norisinājās zinātniskā teātra izrāde „Skaņas noslēpumi”, kas tika īstenota projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros. Šo izrādi apmeklēja 41 5.a un 5.b skolēns.

5. klasē dabaszinībās tiek apgūta tēma – skaņa. Lai papildinātu teorētiskās zināšanas, kuras apguvām 4 mācību stundas pirms tam, uzaicinājām profesionāļus šajā jomā. Mācību procesā apguvām skaņas rašanos, izplatīšanos, uztveršanu. Zinātniskajā izrādē tika piedāvāti eksperimanti sākot no elementārākā, kā, piemēram, pašizveidoti instrumenti no spaiņa, vai dzelzs atsperes, balona līdz saržģītākām lietām, piemēram, teslas aparāts. Skolēniem tika demonstēta skaņas izplatīšanās vakuumā, kas skolas apstākļos nebūtu pieejams, kā arī hēlija ietekme uz balssaitēm. Nodarbības laiks bija 50min, pietiekami, lai noturētu skolēnu interesi. Bērni iesaistījās, varēja izmēģināt dažādus eksperimentus un izteikt savu viedokli un zināšanas. Ņemot vērā, ka ierpiekš bijām gatavojušies, skolēni bija aktīvi un daudz zināja par skaņu teorētiski.

Pēc nodarbības stundā pārrunājām redzēto. Sajūsma  un iespaidi bija lieli, jo šajā vecumā skolēniem ir liela interese redzēt visu reālajā dzīvē. Pārbaudes darbā tika iekļauti jautājumi par zinātnisko izrādi, kur atbildes bija pozitīvas, jo visi bija dzirdējuši stāstīto un redzējuši rādīto. Šie demonstrējumi ļāva skolēniem izprast teoriju un tās praktisko nozīmi.

Dabaszinību skolotāja Ketija Nēringa- Martinsone

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933