Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Stelpes pamatskolas skolēni decembrī apmeklē izrādi "Sudraba slidas"

logo skolas soma copy

Pateicoties projektam “Latvijas skolas soma” Stelpes pamatskolas skolēniem 9.decembrī bija iespēja doties uz Nacionālo teātri, lai noskatītos izrādi “Sudraba slidas”. Biļetes tika iegādātas par projekta līdzekļiem.

Izrādes režisors Edmunds Freibergs, mūzikas autors Raimonds Pauls. Pieteikumā par izrādi ir teikts: „Sudraba slidas” ir izrāde ģimenei – vecākiem, kas vēlas saviem bērniem uzdāvināt ticību brīnumam un pārliecību, ka laba sirds ļauj pārvarēt visus šķēršļus par spīti tam, cik daudz naudas tev makā. Un, protams, bērniem. Šī izrāde ir īpaša ar to, ka aktieri pa skatuvi reāli slido.

Paši mākslinieki saka tā:

Režisors Edmunds Freibergs: „Sudraba slidas” ir mana bērnības grāmata. Vēlos vēlreiz atgādināt gan savai paaudzei, gan jaunajai paaudzei par šo grāmatu, tādēļ arī tiek veidota šī izrāde…

Zem Dieva debesīm mēs visi esam vienādi – esam pelnījuši sapratni un līdzjūtību… Īstais Ziemassvētku brīnums notiek tad, kad cilvēku sirdis paveras viena pret otru un kad ir miers virs zemes, labs prāts. Par labu prātu arī ir izrāde - cilvēki viens otram palīdz un dara labus darbus.”

Grētele (Sanita Pušpure): „Stāsts ir par cerību, kas visiem ir nepieciešama. Un laikmetam nav nozīmes, visi vēlas vienu un to pašu – būt mīlēti, pārtikuši. Izrādes stāsts ir par Ziemassvētku brīnumu. Te ir arī tā darīšana – nevis tikai sēž un gaida to brīnumu, labāku dzīvi, bet viņi arī iet pretī tai labākai dzīvei.”

Hanss (Ainārs Ančevskis): “Paldies Edmundam par to, ka iedeva man šādu lomu – spēlēt bērnu! Šis nav Ziemassvētku gabals tikai tāpēc, ka tajā piemin Dievu, bet tāpēc, ka tajā ir klasiskas vērtības. Gan mūzika, scenogrāfija, gan vizuālais – acīm tīkams gan lielam, gan mazam skatītājam.”

Viens no pazīstamākajiem Ziemassvētku stāstiem „Sudraba slidas” aizved uz 19.gadsimta Holandi – tās aizsalušajiem kanāliem, pa kuriem bērni skrien ar slidām, vējdzirnavām, kas griežas ziemas vējos, un mājām, kurās mīt mazie holandiešu bērni, paēduši, silti apģērbti un laimīgi. Tikai pašā pilsētiņas nomalē, pussabrucis un pelēks, slejas kāds trūcīgs namiņš, kurā dzīvo mazā Grētele, viņas krietnais brālis Hanss, viņu vienmēr norūpējusies, darbos nogurusī mamma un slimais tēvs, kurš pēc nelaimes gadījuma uz dambja ir zaudējis atmiņu un neatceras to, kur noglabājis paprāvu naudas summu.

Tuvojas slidošanas sacensības, visiem bērniem ir slidas, izņemot Grēteli un Hansu. Bet, izrādās, dzīve bagātos bērnus nebūt nav padarījusi skopus un ļaunus, viņu sirdis nepieņem to, kas viņiem šķiet netaisns – cilvēku šķirošanu pēc viņu maka biezuma, un notiek brīnumi.”

Atgriežoties no izrādes, mācību stundās bērni dalījās ar redzēto un piedzīvoto. Lūk dažas atziņas:

 • Izrāde bija ļoti interesanta un jautra. Tā mācīja, ka ir jābūt draudzīgam un laipnam, kā arī to, ka nauda nenes laimi.
 • Ir svarīgi rūpēties par saviem tuvākajiem, jo mīlestība ir lielākā laime!
 • Izrāde bija krāšņa ar interesantiem efektiem un ļoti labu vizuālo noformējumu.
 • Mēs šo izrādi iesakām noskatīties bērniem un jauniešiem.
 • Mums izrāde ļoti patika. Pirmo reizi bijām Nacionālajā teātrī. Liels pārsteigums bija tas, kas slidot ar īstām slidām varēja pa skatuvi, kā arī tas, ka no skatuves apakšas iznāca mājiņa ar visiem cilvēkiem. Meitenēm patika aktrišu tērpi.
 • Izrāde mani rosināja būt draudzīgai arī ar trūcīgiem bērniem.
 • Man teātrī patika tas brīdis, kad puiši devās uz Amsterdamu un Bendžamins Pops interesanti runāja holandiešu valodā.
 • Šī izrāde mani rosina vairāk rūpēties par saviem tuviniekiem un ģimeni.
 • Man patika izrāde, jo tā lika aizdomāties par cilvēkiem, kuri ir trūcīgi, bet ļoti sirsnīgi.
 • Izrāde māca, ka ne vienmēr jāprasa nauda par labi padarītu darbu.
 • Hansa un Grēteles ģimenē bija ļoti labas un sirsnīgas attiecības.
 • Man patika, ka dakteris izārstēja tēvu.
 • No izrādes es varu mācīties būt labsirdīga un laipna, jo tur visi bija devīgi un izpalīdzīgi.
 • Patika, ka sacensības bija godīgas un uzvarēja labākie, Grētele ieguva sudraba slidas un Hanss izpalīdzēja savam draugam, kuram bija saplīsusi slida, lai viņš varētu uzvarēt. Nepatika tas, ka Hansu un Grēteli apsmēja par to, ka viņi ir nabadzīgi.
 • Ļoti aizkustinošs ir izrādes noslēgums, kad tētis izveseļojies, Hansa ģimene kopā ar dakteri Ziemassvētku vakarā ir laimīgi.
 • Es uz šo izrādi biju pirmo reizi, ceru, ka varēšu vēl kādreiz tikt uz kādu izrādi, jo man ļoti patika.

Sagatavoja:
Stelpes pamatskolas skolēni un skolotāji

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933