Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Misas skolnieki dodas uz Rīgas Jūgendstila muzeju

logo skolas soma

„Tuvāk pasaules elpai” tāds bija 13. decembrī izskanējušās koncertlekcijas temats.  Mēs, Misas vidusskolas 11. – 12. klases skolnieki, arī savās izziņas ekskursijās  šajā dienā pieturējāmies pie šī moto.

„Latvijas skolas somas ” ietvaros vispirms  iepazināmies ar Rīgas Jūgendstila muzeju. Jūgendstila Rīga ir pasaules  arhitektūras pērle. Šī stila arhitekta Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī Alberta ielā atrodas muzejs.  Uzzinājām, kas raksturo  jūgendstilu,  kāpēc Rīga iekļuvuši UNESCO sarakstā. Guvām ieskatu par to, kādas ērtības bija tā laika modernākajam arhitektūras stilam – kāds izskatījās dzīvoklis. Aplūkojām jaunākās tā laika tehnoloģijas, piemēram, ledusskapi, kas darbojās kūstot ledum, kuru piegādāja katru dienu. Muzeja pagrabos iespējams bija pašiem interaktīvi  uzzināt vairāk gan par arhitektiem, gan Rīgas apbūvi.

Otra vieta, kur pabijām, bija Latvijas Nacionālā bibliotēka. Šajā vietā viesojāmies jau trešo reizi. Šoreiz piedalījāmies nodarbībā, kas iepazīstināja ar to, kādas iespējas ir strādāt ar dažādām datu bāzēm, kuras pieslēgtas bibliotēku tīklam, kā meklēt, apstrādāt informāciju. Bija interesanti pēc kataloga pašiem atrast grāmatas  bibliotēkas plauktos, klausījāmies audioierakstus no 20.gs. 20. – 30.g. Belakorda ierakstu platēm. Interesants bija uzdevums, kurā meklējām informāciju periodikā par Misas ciematu. Iegūtās zināšanas veicināja mūsu mēdijpratību, ieguvām plašu informāciju, kas var palīdzēt pētniecībā un studijās.

Dienu noslēdzām ar konscertlekciju, kuras apakšvirsraksts  - tautas mūzikas  transformācijas  ievadīja mūs pārsteidzošās tautas mūzikas pārvērtībās -  latviešu tautas mūzika dažādos aranžējumos, kā arī dažādu izpildītāju sniegumā.  Meditatīvu noskaņu  sniedza ansamblis Kanisaifa.

Diena tiešām izdevusies. Bijām tuvāk pasaules elpai – arhitektūrā, mēdijpratībā un mūzikā.

Sagatavoja: Misas vidusskolas 11.-12.klases
skolnieki un pedagogi

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933