Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Apmeklē Bauskas pils muzeju

logo skolas soma copy

Šā gada 22. oktobrī, projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros, zēnu kora dziedātāji no 1. – 7. klasei devās mācību ekskursijā uz Bauskas pils muzeju, kurš muzeja statusu ieguvis 1990. gadā.

Interese par vienīgo daļēji saglabājušos Kurzemes un Zemgales hercogu Ketleru rezidenci bija liela. Uzzinājām, ka pils celtniecība uzsākta 1438. gadā un turpinājusies līdz 1450. gadam. Pirmo reizi pils celtniecības fakts dokumentos minēts 1443. gadā.

Muzeja pamatfunkcija ir 15. – 16. gadsimta arhitektūras pieminekļa kultūrvēsturisko vērtību apzināšana, šo vērtību saglabāšana, sabiedrības izglītošanas interesēs.

Muzeja krājumos ir arheoloģiskajos izrakumos iegūtie materiāli, fotogrāfijas, kas satur informāciju par pils arhitektūru un atspoguļo vēsturisko notikumu norises. Mākslinieciski augstvērtīgas ir mēbeles, senie mākslas priekšmeti, kuri izmantoti pils interjera iekārtošanai.

Muzejā ir apskatāma pils vēstures ekspozīcija - 17. – 18. gadsimta dzīvojamās istabas interjers un tematiska izstāde „Tērps un rotas Kurzemes hercogistē” – ekspozīcijas un nodarbības mērķis bija izzināt 16. – 17. gadsimta modi, apģērba valkāšanas paradumus, rotas u.c. aspektus, kas saistīti ar tradīcijām tērpu darināšanā un valkāšanā.

Jāsaka gan, ka mūsu puiši visvairāk interesējās par muzeja ekspozīciju, kurā apskatāmi Livonijas ordeņa nocietinājumi, ieroči un karavīru apbruņojums.

Šajā dienā visi dalībnieki bija ieguvēji, jo muzejā ir pietiekoši plašs piedāvājums, kas spēja sniegt atbildes uz katra dalībnieka interesējošiem jautājumiem.

Kopā ar ekskursantiem šajā dienā bija Anna Balgalve

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts: vecumnieki@vecumnieki.lv
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933