Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Skaistkalnes vidusskolā viesojās "Dirty Deal Teatro” ar izrādi "Piramīda"

logo skolas soma

13.novembrī Skaistkalnes vidusskolā skolēni piedalījās "Dirty Deal Teatro” izrādē "Piramīda", kas interaktīvas spēles veidā aicināja skatītājus doties dzirdes, taustes, ožas un garšas piedzīvojumā. Izrāde "Piramīda" ir eksperimentāls ceļojums katra skatītāja personīgajā labsajūtu pasaulē un emocionālajā pieredzē. Amerikāņu psihologs Abrahams Maslovs definēja cilvēka dzīvi kā tiekšanos pēc piecu vajadzību (fizisko, drošības, mīlestības, atzinības un pašīstenošanās) apmierinājuma un secināja, ka cilvēku virza iekšējā nepieciešamība apmierināt šīs vajadzības, ko var paveikt tikai mijiedarbībā ar apkārtējo fizisko un sociālo vidi. Izrāde dos iespēju katram skatītājam pētīt savas apslēptās un sociāli apslāpētās vajadzības. Izrāde veidota sajūtu teātra estētikā, pilnībā izslēdzot redzes maņu un piedāvājot izrādes dalībniekiem ar iztēles palīdzību iegūt īpašu sajūtu pieredzi.

Izrādes radošo komandu veido režisors Viesturs Roziņš, dramaturģe Ludmila Roziņa, skaņu mākslinieks Normunds Zālamans, aktieri Oskars Vīksne un Lauma Balode.

Skaistkalnes vidusskolas skolēnu atziņas par izrādi:

  • Pasākums bija ļoti interesants, jo pirmo reizi tika apmeklēta tāda veida izrāde, kur mums aizver acis un liek pašiem veidot teātri. Man ļoti patika un vēlētos vēl kādu reizi apmeklēt šādu pasākumu.
  • Pasākums bija ļoti interesants. Tāda veida teātra izrādē biju pirmo reizi. Man ļoti patika, jo mums aizvēra acis un austiņās mēs dzirdējām norādes, ko darīt un mēs paši bijām galvenie varoņi teātra izrādē. Iesaku visiem pamēģināt, jo tas ir pavisam savādāk nekā skatīties ar atvērtām acīm.
  • Pasākums bija neierasts, nebiju neko tādu piedzīvojis. Bija ļoti jauka attieksme no vadītājiem, kā arī pie visa bija kārtīgi piedomāts. Tehniskie darbinieki bija izdarījuši milzīgu darbu, ko ļoti novērtēju. Pēc pasākuma, manuprāt, smaidīju vēl vismaz divas dienas, un pārdomāju vadītāju teikto.
  • Ko šādu piedzīvojusi vēl nebiju! Ārkārtīgi oriģināli. Izgāju cauri savai sajūtu pasaulei. Nenoliegšu, ka arī bija mazliet bail, kad acis bija aizsietas un austiņas uzliktas. Interesanti bija sajust priekšmetus un iegaumēt to nozīmes. Tas bija gan bailīgi, gan interesanti. Šis pasākums manī raisīja pozitīvas emocijas!
  • Kaut gan par šo pasākumu sākumā biju noskaņots skeptiski, izrādījās, ka tā ir viena no interesantākajām pieredzēm, kādu esmu izjutis. Tas, ko var likt just cilvēkam, kad tiek atņemtas vairākas maņu sajūtas - ir fascinējoši! Fiziski es atrados vienā un tajā pašā krēslā, bet garīgi es piedzīvoju ceļojumu caur dažādām sienām. Es izjutu tādu kā bērnišķīgu ērtību un nostaļģiju, kādu iepriekš esmu izjutis tikai savos sapņos!

Sagatavoja: Skaistkalnes vidusskolas skolēni un
Dace Šileika Attīstības
plānošanas nodaļas vadītāja – projektu vadītāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933