Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Jaunieši apmeklē muzeju

logo skolas soma7. februārī Misas vidusskolas 11. – 12. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Šoreiz bijām izvēlējušies divas projekta „Skolas soma” aktivitātes: Latvijas Nacionālā arhīva apmeklējumu un izstādes „Portrets Latvijā 20. gadsimts. Sejas izteiksme” apskati Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Trešā mūsu aktivitāte bija 3. koncertlekcija „Mūzika Tev”, kurā šoreiz viesojās fonds „Viegli”.

Latvijas Nacionālā arhīva telpās mēs tikām iepazīstināti ar tām daudzveidīgajām iespējām, kuras sniedz valsts arhīvi. Uzzinājām arī to, kādā veidā varam paši kļūt par arhīvu lasītājiem. Interesanti bija pētīt ar dzejnieces Aspazijas dzīvei veltītos ierakstus baznīcas grāmatā un citos dokumentos Redzējām, kāds izskatās senākais Latvijas teritorijā sastādītais pergaments. Uzzinājām, ka arī 21. gs. arhīvos var atrast unikālas lietas – mums parādīja Berlīnes arhīvā nejauši atrasta Lietuvas valsts dibināšanas dokumenta kopiju. Arhīva darbiniece pastāstīja par iespējām strādāt arhīvos – tās ir vēsturnieka, datorspeciālista, ķīmiķa profesijas.

Izstāžu zālē Arsenāls esošā izstāde „Portrets Latvijā 20. gadsimts. Sejas izteiksme” veltīta Latvijas simtgadei. Tā atspoguļo laikmeta liecības portretos – pēckara gadu sociālistiskais reālismu, mūsu mākslinieku radošos meklējumus – franču grupa, ievērojamākie aktieri, literāti, mākslinieki. Nodarbības vadītāja aicināja pievērst mūsu izmanību detaļām un krāsām, stāstot par šo mākslas žanru. Interesanti, ka līdzās gleznām bija iespējams vērot arī skulptūras, grafikas darbus un fotogrāfijas. Nodarbības noslēgumā katrs varēja izvēlēties sev saistošāko portretu 20. gs.b. ekspozīcijā un arī uzzīmēt savu pašportretu. Sandra Krastiņa ir teikusi: „Gleznošana nav atpūta. Tā ir sevis pārvarēšana, dialogs ar sevi”.

Koncertlekcija šoreiz bija labi apmeklēta, jo daļa publikas to apmeklēja projekta „Skolas soma” ietvaros. Ciemos bija fonda „Viegli” radošā grupa – mūsu uzmanībai tika atskaņotas dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem, kuru mūzikas autori ir Māra Upmane Holšteina, Goran – Gora, Raimonds Pauls un citi. Mēs guvām informāciju arī par I. Ziedoņa muzeju un tā piedāvātajām iespējām. Pavasarī, iespējams, mēs tur dosimies, jo tas ir neparasts, mūziķu veidots muzejs.

Dienas izskaņā ieguvām atziņu, ka pasaule ap mums ir ļoti daudzveidīga, mums dotas plašas iespējas to izpētīt.

Sagatavoja: Ingrīda Vaisjune,
11. klases audzinātāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933