Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

TIKŠANĀS AR REŽISORI INĀRU KOLMANI

logo skolas soma copy

Saulainā 22.februāra dienā skolā viesojās spēlfilmas “Bille” režisore Ināra Kolmane - cilvēks ar plašu redzesloku un bagātīgu emociju gammu, kas tika nodrošināta projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Pirms tikšanās ar režisori, skolēni tika aicināti skatīties spēlfilmu “Bille”, kas veidota pēc Vizmas Belševicas darba “Bille” motīviem. Noskatījušies to, viņi rakstiski izteica savas domas par redzēto:

“Filma ir aizkustinoši bēdīga, pamācoša. Tas ir stāsts par mazo meitēnu Billi, par viņas augšanu un attiecībām ģimenē, sabiedrībā. Darbība risinās 20.gadsimta 30 gadu beigās. Filma ir veltījums mums, kā atgādinājums tam, kas ir īstās cilvēka vērtības - drosme, iecietība, uzklausīšana, piedošana”.

“Bille dzīvo pasaulē, kur atvēlētas ielas bagātiem un nabagiem”.

“Meitenei bija liegta mātes mīlestība”.

“Bille gribēja nomirt. Kāpēc? ,,Nepārtraukti tika atgādināts, ka viņa ir neaptēsts bērns un ka nekas prātīgs no viņas neizaugs”.  Mātes un tēva parādu dēļ meitene nevarēja iziet pagalmā un rādīties veikalā. Pieaugušo problēmas rādītas caur bērna skatupunktu - nabadzība, nesaticība, dzeršanas posts”.

“Meitenei sāp pāri nodarītais, viņa vēlas sevi pierādīt un saglabāt godīgumu”.

Tikšanās laikā I.Kolmane atbildēja uz jautājumiem, kuri radās sarunas brīdī  un kurus skolēni, kopā ar latviešu valodas skolotāju, jau bija sagatavojuši. Režisore stāstīja par  dažādiem interesantiem atgadījumiem filmēšanas laikā.

Sirsnīga, vienkārša un emocionāla – tāda bija šī tikšanās. Pateicībā par stāstīto, režisorei uzdāvinājām pavasara ziedus un simbolisku konfekšu tūtu, jo Billei taču tik ļoti garšoja konfektes!

21.martā 7.-9..klašu skolēniem būs iespēja ceļot laikā, doties literāra pastaigā “Billes Rīga”, salīdzinot savu bērnību ar mazās Billes bērnības pieredzi 1930.gadu Grīziņkalna rajonā, ko grāmatās aprakstījusi V.Belševica.

Misas vidusskolas latviešu valodas un
literatūras skolotāja Dale Oškalne
un skolas bibliotekāre Ilze Arāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts: vecumnieki@vecumnieki.lv
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933