Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Misas vidusskolas skolēni apmeklē Dabas muzeju un Lipkes muzeju

logo skolas soma 4

4. aprīlis – diena, kad vidusskolēni atkal posās projekta „Skolas Somas” aktivitātēm Rīgā. Šoreiz apmeklējām Dabas muzeju, Ž. Lipkes muzeju un noslēguma koncertlekciju „Mūzika Tev”. Dabas muzeja nodarbībā „Nepērc viņu dzīvības” skolēni guva informāciju par pasaules aizsargājamiem dzīvniekiem un augiem, kurus apdraud tirdzniecība. Nodarbības vadītāja iepazīstināja mūs ar Vašingtonas konvenciju jeb CITES – Konvenciju par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām augu un dzīvnieku sugām Latvijā un pasaulē.

Notika dārgumu lādes atvēršana, kurā atradās suvenīri, kurus labāk nepirkt. Uzzinājām, ka dzīvnieki masveidā  tiek nogalināti ilkņu, astes spalvu pušķīšu,  ādas un citu iemeslu dēļ. No dzīvajiem organismiem, to daļām tiek gatavotas siksnas, izbāzņi, somas, maki, no aizsargājamiem augiem tiek gatavoti dažādi uzlējumi, ziedes, krēmi. Skumji, ka daļa no šīm lietām bieži vien tiek pirktas tikai prestiža pēc. Tām tiek piedēvētas pārdabiskas spējas dziedināt un aizsargāt. Mēs, kā tūristi, iegādājoties  šādas lietas, kļūstam par šīs iznīcināšanas ķēdes dalībniekiem. Muzeja darbiniece arī informēja par katra atbildību likuma priekšā, ja tirgojam, pērkam vai valstī ievedam šīs lietas.

Ķīpsalā, paslēpies starp daudzajiem koka namiņiem, atrodas Otrā pasaules kara laika ebreju glābēja Žaņa Lipkes muzejs. Tā arhitekte Z. Gaile muzeju izveidojusi kā malkas šķūņa prototipu, jo tieši zem šķūņa atradās slēptuve. Muzejs  ir interesants arī arhitektūras ziņā, jo veidots  līdzīgi Noasa šķirstam – kā apgāzta laiva, simbolizējot patvērumu, drošību. Muzeja iekštelpas atgādina šķūni, kura vidū ir muzeja sirds – atmiņu aka: tur redzams bunkura makets, kurā slēpās cilvēki, sukkas – pagaidu patvēruma  simbols par gadiem, kad jūdu tautai nebija māju. Skolēni ar interesi klausījās aizrautīgo stāstu par to, kā radās ideja par cilvēku glābšanu, kādi pārbaudījumi bija jāpiedzīvo Ž. Lipkem un viņa ģimenei. Vienlaikus skolēni tika aicināti padomāt un izvērtēt, kā katrs no viņiem rīkotos līdzīgā situācijā. Īpašu noskaņu radīja klusa mūzika.

Pēcpusdienā – koncertlekcijas cikla „Mūzika Tev”  noslēguma nodarbības  “Ģitāru triumfs” apmeklējums. Šoreiz iepazināmies ar vienu no slavenākajiem Latvijas kamerorķestriem „Sinfonietta Riga” un 3 izciliem pašmāju ģitāristiem Kasparu Zemīti, Mārci Auziņu un Matīsu Čudaru. Koncerta vadītājs sniedz nelielu ieskatu par pasaules slavenākajiem ģitāras virtuoziem  īsos videofragmentiņos. Baudījām ģitāristu virtuozo ģitārspēli, gan mazāk zināmas vai tikai šim koncertam radītus skaņdarbus. Koncertlekciju cikls noslēdzās ar moto  – mūzika ir mums visapkārt!

Novēlam to saklausīt visiem mums!

Klases audzinātājas Ingrīda Vaisjune, Agita Dreimane

   

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933