Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Ekskursija Pasaules dzejas dienā

logo skolas soma 4

21.martā, Misas vidusskolas 6., 8. un 9.klašu skolēni devās literārā pastaigā “Billes Rīga” projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros. Pasaules dzejas dienā tā bija  sava veida iespēja ceļot laikā, salīdzinot savu bērnību ar mazās Billes bērnības pieredzi 1930. gadu Grīziņkalna rajonā, ko grāmatās aprakstījusi dzejniece Vizma Belševica. Pa Billes takām mūs veda Rakstniecības un mūzikas muzeja darbiniece Liega Piešiņa.

Katrs skolēns saņēma pastaigas dalībnieka biļeti un Billes laika Grīziņkalna karti.

Pavasara pirmajā dienā bijām gaidījuši siltu laiku, tomēr pavasaris izrādījās mānīgs , un rezultātā mūsu pastaiga tieši parka kalnā, no kura Bille laidusies ar ragaviņām, brīžiem sanāca pat ekstrēma, jo ne visi bija apģērbušies pavasara vējam atbilstoši.

Iepazīstot Grīziņkalna rajona ielas, kur kādreiz skrējusi un pastaigājusies mazā Bille ar vecākiem, piestājām gan pie Billes skolas, gan pie saldumu fabrikas un vērojām pagalmu , kurā atrodas māja, kurā dzīvojusi dzejniece, maza būdama.

Mūsu gide Liega Piešiņa gan pati stāstīja, gan arī skolēnus aktīvi iesaistīja  stāstījumā , uzticot lasīt fragmentus un atrast atbilstošos fotoattēlus stāstītā ilustrācijai.

Pastaigā pa ielām  veicām ceļa posmu no Grīziņparka līdz Ziedoņdārzam, kur mūsu pastaiga noslēdzās ar spēli “Klasītes”, ko labprāt spēlē  ne tikai bērni dažādos laikos un vecumos, arī mūsu gide un skolotājas to apstiprināja.

Otrs ekskursijas pieturas punkts bija Latvijas Nacionālā bibliotēka, kur varējām apskatīt izstādi “Baltijas grāmata 1918- 1940”, kā arī iepazīties ar  bibliotēkas  patstāvīgo ekspozīciju “Grāmata Latvijā”, kas ir stāsts par grāmatas kā medija attīstību no pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Ekspozīcijas centrā ir grāmata-gan kā materiāls objekts, gan kā sociāla un garīga parādība, kas mainījusi un maina sabiedrību , cilvēka dzīvi un prātu. Gaismas pils apmeklētājiem šajā ekspozīcijā ir iespēja ne tikai aplūkot, bet arī pašiem darboties un piedalīties. Interesi skolēnos izraisīja gan Braila raksta lasīšana, gan diktēta teksta rakstīšana ar rakstāmmašīnu, un , protams, lasīšana ar palielināmo stiklu un grāmatu smaržu noteikšana , un iespēja sastādīt ēdienkarti pēc senām receptēm.

Ekspozīcija rada iespaidu, ka grāmatas ideja dzīvo, kaut arī mainās tās formāts. Mūsdienu tehnoloģiju izmantojums apliecina, ka digitālais laikmets tomēr neiznīcina drukātās grāmatas, bet tas var veicināt to pieejamību. To redzējām šajā 34 stendu daudzveidīgajā digitālajā saturā, kur arī audioieraksti un animācija palīdz radīt vajadzīgo noskaņu.

Daži skolēni Latvijas Nacionālajā bibliotēkā bija pirmo reizi. Iepazīstot daudzveidīgo ekspozīciju par grāmatu, skolēni guva pieredzi, ka būt Gaismas pilī ir interesanti un aizraujoši.

                                                                                                                   Ilze Arāja, skolas bibliotekāre

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933