Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Vecumnieku vidusskolas 3.a klases iesaiste iniciatīvas „Latvijas skolas soma” norisēs

logo skolas soma copy

2019.gada 14.maijā Vecumnieku vidusskolas 3.a klase devās uz LVM Tērvetes dabas parku ar vides izglītības speciālistes izzinošām un atraktīvām nodarbībām īpaši izveidotajā Zaļajā klasē.  Ekskursija atbilst „Latvijas skolas somas” saturiskajai jomai – Latvijas daba un kultūrainava. Ekskursijas  mērķis bija  veicināt skolēnu interese par dabas sistēmu un procesu pētīšanu, veidot izpratni par dabas daudzveidību un vienotību.

 

Ko mēs darījām?

1.posms -SAGATAVOŠANĀS POSMS

Pēc mācību plāna aprīlī dabaszinību stundās mācījāmies par Zemes siltuma joslām un arī par mēreno joslu, kurā atrodas arī mūsu valsts Latvija.   Latvijas daba un dzīvnieki un augi.             

2.posms - PIEDZĪVOJUMS

14. maijā devāmies ekskursijā uz Tērvetes dabas parku. Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē ir viena no tūristu iecienītākajām un ģimenei draudzīgākajām vietām Latvijā. Tā kopējā platība ir ap 1200 ha, no kuras trešo daļu aizņem Pasaku pasaule.

Vispirms devāmies pie LVM dabas parka Tērvetē vides izglītības speciālistes, kura  bija sarunāta ar izzinošām un atraktīvām nodarbībām īpaši izveidotajā Zaļajā klasē, tur bija pieejamas dažādās aizraujošas takas: Dzīvnieku taka, Meža draugu un nedraugu taka. Vadītāja stāstīja par koku dzīvi, iepazināmies ar koku lapām sēklām, kaitēkļiem, ar Latvijas dzīvniekiem, to iedalījumu, dzīvesveidu, paradumiem un izskatu.

Pēc nodarbības devāmies uz iecienītākajām parka vietām – jaunizbūvēto rūķīšu pilsētu, ciematu, sētu, skatu torni, atrakciju laukumu, Pasaku mežu un Rūķīšu mežu. Parkā  sastapām koka skulptūrās atveidotus pasaku tēlus - Meža Ķēniņu ar galmu, rūķu saimi, gan „dzīvus" pasaku tēlus.  Atrakciju laukumā, kur iekārtota atpūtas vieta ar soliem, galdiem un nojumi, baudījām līdzpaņemto cienastu. Parks piedāvāja iespēju braukt ar Pasaku bānīti, ko izmantojām 2 reizes un uzkāpt koka skatu tornī.

3.posms - ATGRIEZENISKĀ SAITE

Nākošajā dienā pēc ekskursijas skolēni saņēma anketu ar jautājumiem, ko jaunu viņi uzzināja par mērenās joslas augiem un dzīvniekiem. Jāsaka, ka lielu daļu informācijas skolēni atzīmēja kā jau zināmu, jo mēs par daudz ko esam mācījušies dabaszinību stundās, taču daudzi skolēni ir atbildējuši, ka ir guvuši ne tikai lielisku piedzīvojumu pasaku pasaulē ar darbošanos dažādās sportiskās aktivitātēs, bet pirmo reizi redzējuši kaut ko no tik liela augstuma – skatu torņa, nav zinājuši, ka bebri senos laikos nav dzīvojuši Latvijā, tāpat kā ūdeles, nekad nav taustījuši dzīvnieku ādas un ragus, nekad nav redzējuši, ka ozols var izaugt ar apkārtmēru 6 metri, nebija ievērojuši koku sēklu izskatu. Protams, lielāku prieku viņiem sagādāja rūķu mežs, pilsēta un atrakcijas.

Sagatavoja skolotāja Aija Staškeviča

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933