Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

4.b klase dodas uz Pokaiņu mežu

logo skolas soma copy copy copy

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, Vecumnieku vidusskolas 4.b klase, 18.aprīlī devās uz Pokaiņu mežu, lai izzinātu dabas dažādību.

 

Pirms ekskursijas posms

Latviešu valodas stundās lasījām  par Lieldienām savā Latvju dainu grāmatā. Noskatījāmies prezentāciju  par pavasara saulgriežiem. Veicām patstāvīgu darbu – darbs ar tekstu “Lieldienas”.

Piedzīvojums un atgriezeniskā saite

Pokaiņu informācijas centrā  mūs visus laipni sagaidīja meža māte. Visi kopā devāmies pastaigā pa noslēpumaino, akmeņu krāvumiem bagāto mežu. Pie ieejas vārtiem mežā, pakavējāmies, padomājām,  izlasot  vārdus– dzīve ir mīlestības brīnums un katra mirkļa burvība  nav atkārtojama.

Meža māte aicināja ieklausīties putnu dziesmās un iepazīstināja mūs ar latviešu teikām par to , kā putni pie savām dziesmām tikuši. Paši savām acīm ieraudzījām skaistu, rozā ziediem rotātu, indīgu augu– zalkteni.

Mežā satikām arī meža tēvu, kuram devām vārdu - Antans. Viņš pārbaudīja mūsu zināšanas koku augļu atpazīšanā, nozāģēta  koku gadu skaita

noteikšanā, vērojot gada gredzenus. Izskrējām rotaļu „Strautiņš”. Apskatījām akmeņu sakopojumus.

Pie Nameja ozola, sakot stipros vārdus, smēlāmies veselību, gara un miesas stiprumu.  Žēl, ka ātri vien pastaiga pa mežu beidzās.

Devāmies uz informācijas centru pastrādāt Lieldienām veltītajos aktivitāšu centros.  Pie Lieldienu vistas mammas  viens, divi - izgatavojām nelielu suvenīru – čiekuru vistiņu. Tad devāmies pie Lieldienu zaķa, kurš bija padomājis par izklaides pasākumiem – stafetēm. Varējām arī izšūpoties, pacienāties ar tēju un cepumiem.

Gaidījām, kad mums pajautās , ko paši zinām par šiem latviešu pavasara saulgriežu svētkiem , bet nesagaidījām. Domāju, ka šis pasākums piemērots pirmskolas un 1. klašu skolēniem.

Skolēnu domas

Priecājos par meža mātes skaisto, atbilstošo tērpu. Man patika, ka varēja paskriet pa mežu, bet žēl, ka nevarēja mežā pabūt ilgāk, lai varētu apskatīt īpašos akmeņus.

Domāju, ka Meža tēvs , Meža māte  un Lieldienu vista atbilstoši nenovērtēja mūsu vecumu,  mūsu varēšanu un zināšanas. Varēja būt vairāk, grūtāki uzdevumi, tad mums būtu lielāks prieks. Es vēl ilgāku laiku būtu staigājis pa mežu, gājis rotaļās, piedalījies stafetēs. Bija interesanti uzzināt, ka ir ozols, kurš dod spēku un kalns, kuram iekšā tukšums. Man patika meža svaigais gaiss, putnu balsu sajaukums, lielie akmeņu krāvumi, ziedošie vizbuļi, koku lapu zaļums.

4.b klases skolēnu pārdomas pierakstīja
klases audzinātāja Anita Čerpinska

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933