Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Iepazīstot Zemgali!

logo skolas soma

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, 14.maijā Vecumnieku vidusskolas skolēni no 7.b, 8.a un 8.b klases devās mācību ekskursijā. Klases apmeklēja sev piemērotu nodarbību par mācību procesā mācīto vielu.

Viesojāmies Bauskas pils muzejā, kurā mūs uzskatāmi iepazīstināja ar Kurzemes - Zemgales hercogistes laika saimniecisko dzīvi, modi un apģērbu nēsāšanas tradīcijām. Latvijas teritorijā dzīvojošo cilvēku dzīves veidā, kultūrā un modē lielā mērā atspoguļojās tā laika Eiropā valdošās tendences. Dažādām sabiedrības grupām bija savs noteikts dzīvesveids un savs ģērbšanās stils. Interesanti, ka bērnu un pieaugušo apģērbs praktiski neatšķīrās. Bērnu drēbes bija samazināta pieaugušo tērpu garderobes kopija.

Paši izdejojām deju stundu galmā, tas bija interesants, aizkustinošs deju maratons.

Turpmākais ceļš mūs veda uz Rundāles pili, kur gida pavadībā iepazināmies ar baroka pērli. Gids iepazīstināja gan ar pils tapšanas vēsturi, gan ar pils likteni, ko tā pārdzīvoja laikam ejot.

Rundāles pilī skolēni izspēlēja vienu no senākajām un izplatītākajām galda spēlēm “Zosu spēli”, kurā skolēni varēja demonstrēt iegūtās zināšanas ekskursijas laikā.

Atgriežoties skolā skolēni veidoja plakātus par spilgtākajiem iespaidiem ekskursijā. 7.b klasei tā bija laba iespēja gatavoties semestra pārbaudes darbam Latvijas vēsturē, kurā ir iekļauti uzdevumi par Kurzemes Zemgales hercogisti.

Skolēni augsti novērtē iespēju apmeklēt vēsturiskās vietas, kas saistās ar apgūstamo mācību vielu, nevis tikai tās apskatīt mācību grāmatās. Paldies projektam “Latvijas skolas soma”, par doto iespēju.

8.a Klases audzinātāja S.Vēvere

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts: vecumnieki@vecumnieki.lv
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933