Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

6.b klase projekta “Latvijas skolas soma” dodas uz Turaidas pili

logo skolas soma

Šogad 6. b klase sāka apgūt jaunu mācību priekšmetu – Latvijas vēsturi, kurā viņi mācījās par vēstures avotiem un muzejiem, tāpēc 7. maijā  devās projekta “Latvijas skolas soma “ izglītojošā ceļojumā uz Turaidas pili, lai varētu izmantot iespēju strādāt ar dažādiem vēstures avotiem.

Daļa bērnu Turaidas pili jau kādreiz bija apmeklējuši, taču rudenī un pavasarī tur ir īpaši skaisti, tāpēc uz šo vietu labprāt vēlējās  aizbraukt vēlreiz.

Tā kā bērni ir kustīgi un viņiem patīk dažādas aktivitātes, Turaidas pilī tika veikti dažādi orientēšanās uzdevumi. Klase tika sadalīta 3 grupās pa pieciem cilvēkiem. Katrai grupai tika iedota karte, kurā bija atzīmētas vietas, kur skolēniem bija jāatrod kāds no burtiem, un lapas, uz kurām bija uzdevumi. Katrā vietā pie burta bija piestiprināts marķētājs, ar ko skolēniem pie uzdevumiem bija jāatzīmē, ka tiešam tur ir bijuši.

Bērni uzskata, ka uzdevumi bija ļoti interesanti un to veikšana sagādāja arī jautrību. Meklējot burtus, tika apskatīti daudzi objekti, piemēram, dārznieka māja un pirts. Ar lielu enerģiju sestklasnieki uzkāpa Turaidas pils tornī, no kura pavērās pasakains skats uz apkārtni. Sanāca arī daudz skaistu fotogrāfiju. Kāpjot tornī, bija, protams, jāveic arī uzdevums - jāsaskaita, cik pakāpienu ir līdz tā virsotnei. Šis bija uzdevums, kuru neviena no grupām neveica pareizi. Tika minētas dažādas atbildes, bet, izrādās, ka pareizā ir – līdz virsotnei ir 149 pakāpieni.

Skolēniem interesanta šķita krustvārdu mīkla, kuras uzdevumos tika iekļauti jautājumi par neaizmirstamo Turaidas Rozes leģendu. 6. b klases skolniece Eleonora stāsta: ”Mēs bijām pie Turaidas Rozes kapa un uzzinājām, ka patiesībā viņas vārds bija Maija, bet par Turaidas Rozi meiteni sauca tāpēc, ka bija ļoti skaista. Veicot uzdevumu, iepazināmies ar leģendu, kas vēsta, ka Maija iemīlējās dārzniekā Viktorā Heila un viņi vakaros satikās pie Gūtmaņa alas. Taču Maiju gribēja precēt poļu armijas dezertieris Jakubovskis, un, kad Maija viņa bildinājumu noraidīja, viņš palika nikns un nolēma dabūt meiteni ar varu. Maijai tika paziņots, ka pie alas gaidīs dārznieks Viktors, bet, kad viņa tur ieradās, saprata, ka ir nonākusi “lamatās”, tādēļ nolēma labāk mirt, nekā tikt apkaunotai”.

Runājot  par šo leģendu, kāda no 6.b klases meitenēm piebilda, ka to zinājusi jau sen, bet klausīties viņai neapniks nekad.

Puišiem prieku sagādāja uzdevums, kurā bija jāskaita senas monētas. Vairākiem bērniem gandarījums bija atpazīt senā ģimenes ģerbonī dzīvnieku - vērsi. Bija arī vērīgi jāaplūko skulptūra un jāpasaka, kura dzīvnieka galva atveidota.

Daļai bērnu, kuri dzīvo lauku mājās, nav sveša zāļu  tējas vākšana. Nonākuši parka malā pie pirts, viņi centās parādīt savas zināšanas par to, kādas zāļu tējas var atrast brīvā dabā. “Liekot galvas kopā”, tika nosaukti 10 dažādi augi, kas aug pļavās un der aromātisku zāļu tēju pagatavošanai.

Kad grupas izpildīja visus uzdevumus, vajadzēja nedaudz pagaidīt, jo vadītāji skaitīja punktus. Tad notika apbalvošana, un balvā skolēni saņēma diplomu un garšīgas konfektes.

Dodoties atceļā, bērni varēja aplūkot un iegādāties dažādus suvenīrus sev un saviem tuviniekiem .

Izvērtējot redzēto, 6.b klases skolniece Kristīne stāsta: ”Šajā ekskursijā laiks netika pavadīts veltīgi, es tajā uzzināju daudz jauna, bet Eleonora piebilst: ”Es tur labprāt brauktu vēlreiz un gribētu uzzināt vēl kaut ko interesantu par Turaidas vēsturi”.

Atbraukuši mājās, audzināšanas stundā par orientēšanās spēlē uzzināto 6.b klase iepazīstināja  7.a klasi, bet 7.a klase pastāstīja par tikšanos ar fogtu.

6.b klases audzinātāja Rudīte Dambeniece

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933