Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Misas vidusskolas skolēni apmeklē Ziedoņa klasi un Melngalvju namu

logo skolas soma copy copy copy copy

Piektdiena, 24.maijs, Misas skolā bija īsta alternatīvā mācību diena. Mācību vizītēs devās gandrīz visi skolēni. Apvienotajai  5.- 8. klašu skolēnu grupai, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja doties mācību ekskursijā uz Rīgu.

Rīgā, Sporta ielā 2, pavisam nesen, marta mēnesī tika atvērta Ziedoņa klase, uz to tad arī devāmies vispirms.

Kas tad īsti ir klase? Ko tas nozīmē? Dzejniekam Imantam Ziedonim ir kāds cits, mums neierasts, skaidrojums: "Klase jau arī ir tas, ko mums jāiedibina – visus kopā un atsevišķi, lai par mums saka: tie ir labas klases ". Izrādās, arī tāda var būt mums tik ierastā  vārda “klase” nozīme.

Ziedoņa klase piedāvā alternatīvas mācību stundas, kurās bērniem un jauniešiem ir  iespēja iepazīties ar Imanta Ziedoņa personību un daiļradi neierastā veidā - šķetinot apslēptas mīklas, īpaši veidotā izlaušanās istabā, kas balstīta ne tikai uz sadarbību un lasītprasmi, bet arī prasmi pielietot matemātiskās zināšanas.

Stundas ievadā notiek iepazīšanās ar Ziedoņa personību un daiļradi, attīstot audiovizuālo uztveri un prasmi strādāt ar tekstu. Stundas centrālais notikums ir izlaušanās istaba, kas veidota Ziedoņa darbu "Blēņas un pasakas" tematikā. Tā ir istaba ar dažādiem uzdevumiem, tā ir kā spēle, kuras mērķis ir, atrisinot savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumu, pēc iespējas ātrāk izkļūt no istabas.

Izlaušanās istaba Ziedoņa klasē nodrošina pieredzē balstītu mācīšanās procesu, kas jauniešiem un Ziedoņa darbu cienītājiem atklāj gan jaunas autora personības šķautnes, gan ļauj pašiem skolēniem atraisīties un darboties neierastā situācijā.

Otrs mācību ekskursijas objekts bija Melngalvju nams, kas ir prestižs pasākumu centrs pašā Rīgas sirdī. Nams celts tālajā 1334.gadā kā Rīgas pilsētas Rātslaukuma ansambļa sastāvdaļa. Vēsturiski nama pamata funkcija bija uzņēmējdarbības veicināšana - tā bija tirgotāju un kuģotāju pulcēšanās vieta vairāku gadsimtu garumā. Melngalvju nama dvēsele ir rosīgie un dzīvespriecīgie melngalvji, kas, būdami jauni un neprecēti tirgotāji, izcēlās ar savu temperamentu un lielo aizrautību ar dažādu svinību un kultūras pasākumu rīkošanu. Viņu entuziasms padarīja šo namu par vienu no galvenajiem kultūras centriem, kas noteica visas pilsētas sabiedriskās dzīves pulsu. Jau vēsturiski Melngalvju nams ir bijis Rīgas kultūras centrs – tā krāšņajās zālēs prominentus pasākumus rīkoja gan Melngalvju brālība, gan arī pilsētas cienījamākie iedzīvotāji un veiksmīgākie tā laika uzņēmēji.

Gides pavadībā bija iespējams ceļot cauri gadsimtiem, apskatot noslēpumainos viduslaiku pagrabus, greznās Svētku zāles un vēsturiskos kabinetus.

Izzinājām  Melngalvju brālības stāstu, sajutāmies kā senos laikos, kad  greznajā Svētku zālē jaukās gides vadībā mēģinājām iemācīties kādas senas dejas soļus. Visi ekskursijas dalībnieki bija gandarīti par redzēto,izdzīvoto, iepazīto un uzzināto.

Ļoti ceram, ka arī nākamajā mācību gadā turpināsies projekts “Latvijas skolas soma”, lai mēs varētu turpināt iepazīt dažādus interesantus objektus un iegūt papildus zināšanas.

Misas vidusskolas bibliotekāre Ilze Arāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933