Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Projekta ietvaros skatās filmu “Tēvs Nakts”

logo skolas soma copy copy copy copy copy

Misas vidusskolas 8. – 12. klašu skolniekiem, projekta „Latvijas skolas soma”  ietvaros, bija iespēja noskatīties vienu no  Latvijas simtgadei veltītām filmām  - Dāvja Sīmaņa režisēto filmu „Tēvs Nakts”.

Tas  nav tikai stāsts par pazīstamāko ebreju glābēju Otrā pasaules kara laikā Latvijā Žani Lipki, bet arī filma, kas rosina domāt par izvēlēm. Žaņa Lipkes, vienkāršu cilvēku ģimene, savas mājas teritorijā no nāves paslēpa vairāk kā 50 cilvēku.  Tie ir fakti, bet filmā aktieris Artūrs Skrastiņš attēloja, cik grūti pieņemt šo lēmumu – iet pret sistēmu, pret vardarbību, apzinoties, ka uz spēles ir arī tava  un tavas ģimenes drošība.

Līdztekus filmai, kinolektorija ietvaros, tika piedāvāti  dokumentāli materiāli, dažādu cilvēku pārdomas. Mēs klausījāmies izglābtā ebreja Ārensburga dēla, vēsturnieku Vestermaņa, Zeļļa, Neiburga, Vidzemes augstskolas rektora Krūmiņa  pārdomās par to laiku, holokaustu, cilvēka vietu vēsturē, kā arī izvēlēm, ko izdarām mēs un kāpēc.

11. un 12. klase jau iepriekš bija apmeklējuši Žaņa Lipkes muzeju Ķīpsalā un viņiem bija iespēja salīdzināt savas izjūtas un informāciju, ko sniedz šie dažādie objekti. Secinājums, ka filma palīdzēja izprast to laiku, šo glābēju cilvēcību.

                                                                 Vēstures skolotāja Ingrīda Vaisjune

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933