Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Tērvetes dabas parka apmeklējums

logo skolas soma copy

Vecumnieku vidusskolas 3.b klase programmas “Latvijas skolas soma”  ietvaros izvēlējās apmeklēt Tērvetes dabas parku.

1. posms

Dabaszinību stundā noskaidrojām, kas ir dabas parks. Uzzinājām, ka Latvijā ir 42 dabas parki, un katrs no tiem ietver sava apvidus dabas un kultūrvēsturiskās vērtības.

Turklāt, Tērvetes dabas parks ir labākā un draudzīgākā vieta ģimenēm ar bērniem un tiem, kuri pasaulē prot lūkoties ar bērna acīm, priecājoties par dabas un pasakas saspēli.

Klases stundā pētījām informācijas līdzekļos, ko var apskatīt Tērvetē, un saplānojām ekskursijas maršrutu.

Latviešu valodas stundā lasījām Annas Brigaderes pasaku lugu „Sprīdītis”.

Piedzīvojums

 

14.maija rītā kopā ar 3.a klasi sēdāmies autobusā un ekskursija varēja sākties. Pēc apmēram pusotru stundas brauciena bijām sasnieguši Tērveti.

Pēc reģistrēšanās Informācijas centrā, mūs jau gaidīja nodarbību vadītājas ar Pasaku bānīti, kurš mūs aizvizināja uz Zaļo klasi. Zaļajā klasē uzzinājām, kuri ir meža draugi un, kuri ir meža nedraugi. Iemācījāmies noteikt koka vecumu un garumu.

Mācījāmies atpazīt meža dzīvniekus un to pēdas. Noskaidrojām, kuri savvaļas dzīvnieki guļ ziemas miegu. Uzzinājām arī daudz dažādas interesantas lietas par dzīvnieku dzīvi mežā. Zaļās klases nodarbība ilga apmēram stundu. Tālāk mūsu ceļš pa Sprīdīša taku veda uz Pasaku mežu.

Parkā sastapāmies gan ar koka skulptūrās atveidotajiem pasaku un rakstnieces Annas Brigaderes lugu varoņiem – Sprīdīti un Lutausi, Meža Ķēniņu ar galmu, Anneli ar draudzenēm un rūķu saimi. Rūķu ciemā izložņājām pa rūķu namiņiem, kuri dažam labam jau bija par šauru. 

Ļoti patika skatu tornis, kurā uzkāpjot, varēta pārskatīt apkārtni. Jaunās Rūķu pilsētas “Čiekure” namiņi bija interesanti iekārtoti. Tur bija pasts, veikals un dažādas citas ēkas.  Tur pat teritorijā uz soliņiem baudījām līdzpaņemtās maizītes. Kad izsalkums bija remdēts, devāmies tālāk pa parka takām, līdz sasniedzām Atrakciju laukumu.  Tur katram bija iespēja pārbaudīt savu veiklību, lokanību un spēku. Beigās Pasaku bānītis nogādāja  mūs atpakaļ līdz Informācijas centram. Stāvlaukumā mūs jau gaidīja autobuss, tāpēc bija vien jākāpj iekšā un jādodas atpakaļ uz mājām. Kaut gan vēl būtu gribējies baudīt svaigo un tīro parka gaisu un dabas burvību.

Piedzīvojums bija izdevies!

Atgriezeniskā saite

Pēc brauciena skolēniem bija uzdevums aprakstīt savas pārdomas par piedzīvojumu un piedāvāto iespēju apmeklēt Tērvetes dabas parku. Skolēni veidoja aprakstu par dienas notikumiem un piedzīvojumiem. Kā arī padalījās ar savām domām par piedzīvoto.

Citāti no skolēnu darbiem:

 

  • Man ļoti, ļoti patika šī ekskursija. Mana mīļākā ekskursija dzīvē!
  • Man ļoti patika Tērvetes dabas parks. Es noteikti braukšu vēl ar ģimeni.
  • Ja es vērtētu, es ieliktu labu vērtējumu, jo tas bija īpaši jautri. It īpaši komunikācija ar aitu.
  • Man šī ekskursija patika! Visvairāk man patika augstais tornis. Man vēl patika vilcieniņš, jo atpakaļceļā atļāva atvērt logus.
  • Man patika šī ekskursija. Man patika viss.

Informāciju sagatavoja un skolēnu domas pierakstīja 3.a klases audzinātāja Ligita Iubule.

 

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts: vecumnieki@vecumnieki.lv
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933