Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Skaistkalnes vidusskolā bērni skatās monoizrādi “Karavīrs”

logo skolas soma

Skaistkalnes vidusskolā, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, 28.martā viesojās Dejas atbalsta fonda “Zvaigžņu aka” ar monoizrādi “Karavīrs”.

Kustību un objektu monoizrāde „Karavīrs” ir arhaisks un reizē mūsdienīgs simbolisks vēstījums par sevis apzināšanos, piederību zemei, tautai, ģimenei, pašam sev.

Izrāde ir dziļi sakņota latviskajā dzīvesziņā, kas tikpat labi sasaucas arī ar citu tautu tradīcijām. Tajā izpaužas pasaules kultūru vienotais pamats. Vēstījums vienlaicīgi uztverams vairākos līmeņos un atvērts katra personīgai interpretācijai, kur nav pareizo atbilžu. Ar izmeklētu kustību mākslu, kur netrūkst ne dinamiskas ekspresijas, ne viegla maiguma, aktieris Edgars Lipors meistarīgi iejūtas dažādos tēlos. Izrādei caurvijas mijiedarbība starp sievišķo un vīrišķo enerģiju, starp iekšējo un ārējo spēka apziņu. Simboliski, latvietim tuvi objekti, kā puzurs, cirvis, kaklariņķis, josta un citi, tāpat oriģinālmūzika, papildina kustību valodu un stāsta stāstu. Stāstu par sevi, par ikvienu no mums.

Monoizrādi noskatījās Skaistkalnes vidusskolas 5.-12.klass skolnieki. Lūk viņu pārdomas par izrādi:

  • 5.klase: Neparasta izrāde un ļoti interesanta, interesantas kustības, kaut kas jauns un neredzēts!
  • 6.klase: Izrāde bija interesanta, noslēpumaina, emocijām pildīta, pamācoša, latviska. Audiovizuāli un vizuāli aizraujoša, kaut kas jauns un neredzēts.
  • 7.klase: Savdabīga izrāde, piesātināta ar simboliem un skaņām. Lai sekotu aktiera darbībām un izprastu tās, diezgan daudz jāzina mitoloģija un folklora. Kopumā patika labi.
  • 8.klase: Izrāde bija interesanta, jautra un smieklīga. No sākuma bija grūti saprast par ko tur ir, bet uz izrādes beigām jau bija nojausma, kas tur tika attēlots. Izrādi rādīja viens cilvēks, mums likās, ka tas pat bija interesantāk nekā tad, ja rāda daudzi cilvēki. Mums šī izrāde patika.
  • 9.klase: Izrāde bija ļoti interesanta un daudz savādāka no visām iepriekš redzētajām. Gaisma un mūzika radīja pavisam citu sajūtu izrādes laikā. Izrādē tika izmantoti dažādi priekšmeti, kuri nozīmēja kādu īpašību, tas deva pavisam citu domu sajaukumu un radīja vēl lielāku fantāziju. Visu izrādi spēlēja viens cilvēks, līdz ar to bija vieglāk visu atcerēties. Aktieris šai izrādei bija veltījis ievērojamu laiku – 2 gadus! Kopumā izrāde bija pamācoša, ik pa laikam smieklīga un, protams, aizraujoša.
  • 10.klase: Izrāde bija neierasta formāta – monoizrāde. Mums ļoti patika, jo bija kaut kas jauns un neredzēts. Interesanti bija tas, ka tika izmantoti simboli dažādu situāciju attēlošanai. Tika padomāts par vizuālajiem materiāliem, muzikālo pavadījumu, kas paspilgtināja uz skatuves notiekošo. Apbrīnojām aktieru tēlojumu un labo fizisko sagatavotību. Paldies par iespēju redzēt šādu uzvedumu, kas ir atšķirīgs no pārējām teātra izrādēm.
  • 11.klase: šī izrāde lika apdomāties par to, cik skaļi var izteikt savas domas uz izklāstīt ideju un notikumus nerunājot. Manuprāt, izrāde lika iedziļināties tās kontekstā, bija prieks izdzīvot mirkli kopā ar aktieri. Aktieris bija labi sagatavojies, jo nav viegli parādīt ideju un domu tikai ar kustībām. No sākuma nevarējām saprast, kāds ir izrādes mērķis un doma, bet ar katru aktiera kustību tas bija saprotams. Mums ļoti patika izrādes mūzikas izpildījums un aktiera talantīgā balss. Šī noteikti bija neparasta, bet skaista izrāde.
  • 12.klase: bija ļoti neparasta, bet interesanta. Bija ļoti laba, saprotama simbolu attēlošana. Iepriekš nekas tāds nebija redzēts, tāpēc bija aizraujoši skatīties. Aktieris bija labā fiziskajā formā. Izrādē bija nepieciešams ļoti iedziļināties, lai izprastu simbolisko tēlu nozīmi. Neierasti bija tas, ka ir tikai viens aktieris. Izrāde atstāja pozitīvas emocijas!

Skaistkalnes vidusskolas skolēni

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933