Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Kino visiem un visur Latvijā!

logo skolas soma

Vecumnieku vidusskola, izmantojot “Latvijas skolas somas“ projekta līdzekļus, iegādājās Latvijas Kinematogrāfistu savienības  projekta piedāvājumu “Kino visiem un visur Latvijā”, nodrošinot iespēju vidusskolas skolēniem noskatīties filmu Savējie sapratīs I un II daļu.

Tas ir tik būtiski mūsdienās mācīties darot, piedzīvojot notikumus, diskutējot un analizējot piedzīvoto, kas ļauj skolēniem atcerēties būtiskāko un atmest mazāk svarīgo. Tieši pateicoties filmām mums ir ļauts vēstures un kultūras notikumus izdzīvot  gandrīz klātienē, sajust cita laika notikumus, sadzirdēt cita laika cilvēku viedokļus, izprast cita laika rīcības, dažkārt labāk nekā vienkārši par to lasot. Vizuālais noformējums paspilgtina notikumus, mūzika atdzīvina emocijas, personāži piešķir lielāku ticamību, viss it kā atdzīvojas. Mēs dzīvojam līdzi, tādejādi šis notikumus vai fakts kļūst par savu. Filmu temati ļauj skolēniem iepazīt vēsturiskas personības, to rīcību motīvus un tos pēc tam analizēt. Ļauj salīdzināt notikumu (Dziesmu svētku tradīcijas) atspoguļojumu dažādos laikos un ideoloģijās. Ļauj iedziļināties literāro personāžu raksturos. Ļauj vērtēt, domāt, līdzpārdzīvot un brīnīties neizpratnē par notikumiem, kas bija jāpiedzīvo mūsu vecākiem un vecvecākiem. Caur vizuāli audiālo materiālu skolēniem vienkāršāk ir  saprotama vēstures hronoloģiskā secība, pavērsieni un notikumi, tradīcijas, vērtības  kas mūsu tautu, nāciju ir veidojuši un ietekmējuši gadsimtiem ilgi.

Šī projekta pievienotā vērtība ir disku pieejamība - tieši šeit un tagad, tieši šajā stundā. Es varu saplānot mērķtiecīgi tematu, zinot, ka  būs šāda iespēja -  konkrētam tematam pievietot vēl arī filmu, kuru varam analizēt, rakstīt recenziju, viedokļu rakstu vai veidot diskusiju. Darām kopā, mācāmies darot!

Autors Sanita Roga

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933