Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Turpina īstenot projektu “Latvijas skolas soma”

logo skolas soma

Vecumnieku novada dome ir iesaistījusies Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīvā "Latvijas skolas soma" . Tās mērķis ir nodrošināt iespēju valsts noteiktā mācību satura ietvaros katram 1.-12. klašu skolēnam, klātienē izzināt un pieredzēt Latvijas dabas un kultūras vērtības, kā arī iepazīt zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

2019./2020.mācību gadam Vecumnieku novada pašvaldībai piešķirtais finansējums EUR 5558,00 apmērā, ļaus novada izglītības iestādēm plānot  teātra vai operas izrāžu, muzeju, zinātnes centru apmeklējumu vai arī koncertprogrammu, interaktīvu darbnīcu, mākslinieku, zinātnieku vai veiksmīgu uzņēmēju uzņemšanu savā skolā, lai nodrošinātu katram skolēnam programmas saturiskajām jomām un kompetenču pieejai izglītībā atbilstošas bezmaksas aktivitātes. Piešķirtais finansējums jāizlieto līdz 2019.gada 31.decembrim.

Finansējumu var izlietot par pasākumiem, kas dod iespēju pieredzēt mākslu un kultūru (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), kā arī izzināt vēsturisko mantojumu un radošās industrijas un kas atbilst vismaz vienai no šādām programmas saturiskajām jomām:

  • Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības;
  • Latvijas kultūras vērtības un kultūras laikmetīgās izpausmes;
  • Zinātnes un inovāciju attīstība Latvijā;
  • Latvijas daba un kultūrainava.

Programmas ietvaros attiecināmās ir:

  • pasākuma ieejas maksa un biļešu izdevumi izglītojamiem un personām, kuras pavada grupu atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas nosaka pavadošo personu skaitu;
  • transporta izdevumi izglītojamo un to pavadošo personu nokļūšanai uz pasākuma norises vietu un atpakaļ;
  • ja pasākums notiek izglītības iestādē vai izglītības iestādes dibinātāja izvēlētā norises vietā (iespējami tuvu izglītības iestādei), – pasākuma tehniskās nodrošināšanas izmaksas (piemēram, skaņas un gaismas aparatūra, materiāli radošajai darbnīcai) un pasākuma nodrošinātāja personāla atlīdzība (piemēram, atlīdzība māksliniekiem, samaksa tehniskajiem darbiniekiem), pasākuma nodrošinātāja transporta izdevumi, kas saistīti ar nokļūšanu pasākuma norises vietā.

 

Sagatavoja: Dace Šileika
Attīstības plānošanas
nodaļas vadītāja - projektu vadītāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts: vecumnieki@vecumnieki.lv
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933