Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Mācību vizītē pie Turaidas fogta

logo skolas soma copy copy

Šā gada 17.septembrī projekta “Latvijas skolas soma“ ietvaros Vecumnieku vidusskolas abas  6. klases, audzinātāju K. Neringas- Martinsones un A. Rušmane vadībā, devās uz Siguldas pusi, uz Turaidas muzejrezervātu. Laika apstākļi Vecumniekos bija vēlīgi, bet tuvojoties mērķim, savilkās aizvien tumšāki mākoņi. Tomēr Turaidā mūs sagaidīja lietus, kas nerimās visas dienas garumā.  

Mācību vizītei bija izraudzītas divas programmas “Ciemos pie fogta” un orientēšanas skrējiens “Tūkstošgades stāsts”, tās tika saskaņotas ar vēstures programmu 6. klasēm. Jau pirms pasākuma skolotāja I.Evarte tika vadījusi stundu par rakstību un rakstītprasmi viduslaiku Latvijā.

Mājās braucot, skolēniem autobusā pa pāriem esot, bija jāaizpilda darba lapa, kartē norādot vietas, kur pabūts un jāveic ekskursijas izvērtējums, rezumējumā bija jāuzraksta mācību vizītes ieguvumi un jānorāda, kas veicams, lai tā būtu vēl veiksmīgāka.

Skolēni  atzina, ka ļoti patikusi izspēle “Ciemos pie fogta”, kur nācās iekāpt laika mašīnā, pārģērbjoties viduslaiku apģērbā un pabūt zemnieku vai bruņinieku kārtā, un pēc 16.gs. tradīcijas veikt nodevu nodošanas procesiju fogtam. Kas nepiedzīvots bija - rakstīt ar tinti uz vaska tāfelītēm ar īstu uzasinātu putna spalvu un metāla spalvu ar vecvācu alfabēta burtiem. Rakstīt uz vaska tāfelītēm ar īpašiem irbulīšiem, izrādījās, ka nemaz nav  tik vienkārši.  Pārsteigums bija tornis. Skats no torņa augšas uz Gauju un apkārtni bija iespaidīgs. Skolēni atzīst, ka pieredzētais varētu noderēt vēstures stundās. Gida (mūka tērpā) stāstījums bija saistošs un interesantiem faktiem piepildīts. 

Skolēniem patika orientēšanās spēle, kur bija jāmeklē atbildes uz vairākiem jautājumiem.  Paldies muzeja darbiniekiem par pārdomātajām muzejnodarbībām .

Klases stundā tika izskatīta bilžu galerija un pārrunāti notikumi. Un vēlreiz atzinums: “Bija riktīgi forši, tikai laika apstākļi traucēja orientēšanos.” Paldies par šo iespēju “Latvijas skolas somas” projektam un  Vecumnieku pašvaldībai.

Sagatavoja:
6.b. klases audzinātāja A. Rušmane

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933