Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Ciemos pie Dainu tēva dzimšanas dienā

logo skolas soma

2019. gada 31. oktobrī Misas vidusskolas 4.,5.,6.klašu skolēni  projekta  “Latvijas skolas soma” ietvaros  apmeklēja Krišjāņa Barona muzeju. Skolēnus sagaidīja muzeja vadītāja. Šī diena bija arī Dainu tēva dzimšanas diena.

Izrādot cieņu savai dzimtai, apsveikt vienu no vislatviskākajiem cilvēkiem bija ieradies K.Barona mazdēla Paula dēls, kuram 84 gadi.

Klausoties interesantu un atraktīvu stāstījumu, skolēni iesaistījās tautasdziesmu dziedāšanā, Krišjāņa Barona personīgo datu un faktu izskaidrošanā un izzināšanā. Pielietojot interaktīvus mācību līdzekļus un veicot  uzdevumus, skolēni  iepazinās ar Krišjāņa Barona mūža darbu – tautasdziesmu vākšanu un kārtošanu  un tautasdziesmu vārdnīcas veidošanu pēc viņa izveidotās sistēmas. Stāstījumā par Dainu skapi, skolēni vēroja tā saturu, iekārtojumu, uzbūvi.  Īpaša uzmanība tika veltīta papildmateriāliem, kas glabājas Dainu skapja atvilktnēs - dainu vārdu sarakstiem, vēstulēm. Skolēni  meklēja vārdus pēc substantīvu rādītājiem, tas ir, vārdu sakārtojums pēc ievāktā laika, ģeogrāfiskās vietas, pēc  vācēja  uzvārda. Apsprieda nezināmo vārdu nozīmi. Skolēniem bija iespēja apskatīt un lasīt pirmos Dainu sējumus.  Tie iespiesti  un izdoti Pēterburgā vecajā drukā. Skolēni šos sējumus atpazina, jo mūsu skolā tādi arī ir.

                                              Latviešu valodas un literatūras skolotāja Dale Oškalne

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts: vecumnieki@vecumnieki.lv
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933