Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Misas vidusskola īsteno projekta “Latvijas skolas soma” aktivitātes

logo skolas soma copy copy

„11 varoņstāsti”, izstāde, kas veltīta Lāčplēša kara ordeņa simtgadei, Latvijas nacionālajā vēstures muzejā, ar  to  devās iepazīties 12. klase.  Šīs ekspozīcijas apskate iekļauta projektā „Latvijas skolas soma”.

Izstādē iepazināmies ar ordeņa tapšanas vēsturi un 11 cilvēku dzīvesstāstiem, kuri šo ordeni saņēmuši. Ekspozīcijā varējām redzēt ģenerāļa Jāņa Baloža  visu trīs pakāpju ordeņus, kā arī, kādas bija šī ordeņa skices dažādu mākslinieku izpildījumā. Bija iespēja izsekot stāstam par to, kāda bija varas attieksme pret šo ordeni – no ordeņa biedrības izveides un varoņu godināšanas, līdz aizliegumam PSRS laikos un  atkal atzīšanai, neatkarībai atjaunojoties.  Izstādes rīkotāji no vairāk kā 2000 ordeņa kavalieru pulka bija izvēlējušies 11 cilvēku stāstus, tie labi raksturo, kādi bija iespējamie dzīves gājumi ordeņa īpašniekiem – nāve kara laukā, represijas PSRS laikā vai došanās trimdā Otrā pasaules kara laikā, klusēšana par  savu darbību Neatkarības kara laikā u.c. Tomēr ir viens, kas visus vieno – mīlestība pret savu dzimteni un krietni darbi.

Pēc izstādes aplūkojām arī ekspozīciju „Latvijas gadsimts”, kas veidota  Latvijas simtgadei. Tajā iespējams izstaigāt, aplūkot, saklausīt un vēl dažādos veidos just to atmosfēru, kas valdīja mūsu zemē 20.gs. dažādos periodos.  Telpā, kurā jau daudzi apmeklētāji pirms mums bija atstājuši savus vēlējumus un pārdomas valstij īpaši izveidotā sienā, pievienojām arī savus. Interesanta epizode - izstādē bija iespējams uzzināt, kas bija Kroņa Misas Dugānes skolas kora dalībnieki 1929.gadā.

Tālākais ceļš, likumsakarīgi, veda mūs uz Rīgas Brāļu kapiem.  Izstaigājot Brāļu kapu kompleksu, iepazināmies ar šī piemiņas ansambļa vēsturi, aplūkojām kapu kopiņas, daudzas no tām rotāja simbols ar Lāčplēša ordeņa zīmi. Pie piemiņas ansambļa galvenā objekta Mātes Latvijas nolikām arī savas svecītes .

Turpinājums mūsu ekskursijai , koncertlekcijas „Mūzika Tev” apmeklējums.   Koncerts bija veltīts Visu Svēto dienai, „Četri latvju spoku stāsti”, par to liecināja arī dekorācijas. Koncertā  piedalījās Latvijas Radio koris, komponists Jēkabs Nīmanis . Koris, nogrimējies kā spoki un gari, izpildīja latviešu klasiķu – J. Grubiņa, J. Vītola u.c. skaņdarbus par aizsaules tēmu, fonā A. Liniņš stāstīja šausmu stāstus un deva informāciju par dzirdamajiem darbiem.  Koncerta noslēgumā bija iespēja dzirdēt dziesmas, kas sarakstītas dadaisma stilā, kuru autors  - J. Nīmanis izpildīja pavadījumu. Noslēgumā radās tiešām Helovina nakts izjūta.

                                                    

                                                         Vizītes organizatore, vēstures skolotāja

Ingrīda Vaisjune

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933