Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Misas vidusskolas skolēni apmeklē Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju

logo skolas soma copy copy copy copy copy

6. novembrī Misas vidusskolas 1. – 4. klašu skolēni projekta “Latvijas skolas soma ” ietvaros apmeklēja Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju. Tuvojoties Latvijas svētkiem, pilnveidoja zināšanas par mūsu galvaspilsētas vēsturi.

Muzejā skolēni dalījās divās grupās. 1. – 2. klase apmeklēja muzejpedagoģisko nodarbību “Kā dzīvoja senie rīdzinieki”, bet - 3. – 4. klase - “Rīga leģendās un teikās”.

Nodarbību laikā skolēni iepazina vai atsauca atmiņā latviešu tautas teikas par Rīgas tapšanu, celšanu, sastapa Lielo Kristapu – Daugavas pārcēlāju, kura koka statuja atrodas muzejā. Ar interesi un aizrautību klausījās un aplūkoja arheoloģiskos atradumus, kas zemē gulējuši  tik ilgus gadus. Īpašu sajūsmu radīja no dzīvnieku kauliem gatavotās lietas – ķemme, nazis, adatas, slēpes un amuleti, kas pasargāja no ļauna. Pašdarinātā spēle ar cūkas kājas mazo kauliņu, kas ievērts diegā sagādāja vislielāko prieku. Skolēni uzzināja, ka senie rīdzinieki dzīvoja  koka celtajās mājās, kas līdzīgas iepriekšējā ekskursijā redzētajām - Lielvārdes koka pilī. Atzina, ka bija bailīgi apskatīt  cilvēka  kreisās rokas plaukstas, kas bija nocirstas par naudas viltošanu. Vislielākais gandarījums bija iespēja tapt par Rīgas aizstāvi, izmantojot dažādos bruņu tērpus un ieročus. Skolēni guva nelielu ieskatu  kuģniecības vēsturē no sendienām līdz mūsdienām.

Skolēni apmeklēja arī Doma baznīcu un guva priekšstatu par baznīcu, tās nozīmi un darbību. Varēja apskatīt varenās baznīcas ērģeles, priecājās par  skaistajām, krāsainajām mozaīkām, kas tapušas no maziem, krāsainiem stikla gabaliņiem, tos sakausējot kopā. Kā arī aplūkoja milzīgo 70 kg smago Doma baznīcas gaili.

Skolēni izteicās, ka ekskursija bija aizraujoši izzinoša un radīja priekšstatu par senajiem rīdziniekiem, viņu dzīvesveidu.

1. klases skolotāja Inga Spangere

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933