Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aizritējusi nodarbība vecākiem “Mazo lietu nozīme”

 

Marta vidū pavasarīgās noskaņās biedrības “7 maņas” telpās tika organizēta nodarbība vecākiem “Mazo lietu nozīme”, kur psihologa Gundegas Kozlovas vadībā dalībniekiem bija iespēja radoši izpausties, iegūstot zināšanas par spēlēm un dažādiem eksperimentiem, ko var darīt ar bērnu mājas apstākļos. Tādā veidā stimulējot mazuļu maņas un sajūtas un veicinot bērna attīstību.

Sākotnēji vecāki tika iepazīstināti ar bērnu attīstības likumsakarībām, principiem, kas jāievēro, lai bērna attīstība noritētu harmoniski un būtu virzīta uz neironu attīstību, jo diemžēl, mūsdienu sabiedrībā, vecāki arvien biežāk izmanto viedierīces, kas neveicina neironu attīstību. Uzsvars tika likts uz sensoro jeb maņu un sajūtu pielietošanu bērna ikdienā, lai bērns pasauli iepazītu un sajustu ar visām iespējamām maņām.

Vecākiem tika doti praktiski padomi, ieteikumi, kā no dažādiem materiāliem, izveidot sensorās spēles un priekšmetus. Dalībnieki tika iedvesmoti radošām idejām, lai mājas apstākļos pagatavotu oriģinālas un neparastas rotaļlietas. Kopīgi darbojoties tika krāsoti rīsi, gatavots želejas maisiņš, divu veidu slaimi, mēness smiltis jeb mākslīgais sniegs un daudz kas cits. Parādītas iespējas, kā sadzīves priekšmetus izmantot bērnam aizraujošā un attīstošā veidā.

Nodarbībās ar aizrautību piedalījās gan vecāki, gan vecvecāki, atdzīstot, cik svarīgi ir bērnam atgriezties pie sākotnējā, pie pavisam vienkāršā un saprotošā- sajūtām.

Pēc nodarbības, dalībniece Vija Eiduka atzina, ka pat nenojauta, cik interesanta var būt šāda veida darbošanās arī pašam pieaugušajam un jau nākamajā dienā kopīgi ar mazmeitiņu tika pielietotas nodarbībā iegūtās zināšanas.

Aktivitāte īstenota projekta: “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes, Valles un Vecumnieku pagastos”. 9.2.4.2/16/I/037 ietvaros.

Ilze Puķāne
Projektu vadītāja
Veselības un sabiedrības labklājības nodaļa
Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departaments

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts: vecumnieki@vecumnieki.lv
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933