Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Vallē notiks bezmaksas nodarbības – fiziskās aktivitātes kā medikaments

Š.g. 13. martā, plkst. 18.00 Valles pagasta pārvaldē ESF projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Vecumnieku novadā” Nr.9.2.4.2/16/I/037 ietvaros tiek organizēta nodarbība “Fiziskās aktivitātes kā medikaments”. Nodarbības vadīs ergoterapeits, fizisko aktivitāšu fiziologs, Rīgas Stradiņa universitātes doktorants, Rīgas Stradiņa universitātes fakultātes lektors Rūdolfs Cešeiko.

Nodarbību cikls “Fiziskās aktivitātes kā medikaments” nodrošina padziļinātu izpratni par cilvēka veselību un fizioloģiskajiem faktoriem, kas neaktīva dzīves veida rezultātā zaudē savas funkcijas un ir par cēloni daudzām veselības problēmām. Pēdējā laikā, zinātnieku aprindās tiek arvien vairāk uzsvērts, ka ar  mērķtiecīgu, efektīvu fizisko aktivitāšu palīdzību var uzlabot cilvēka fizisko un garīgo veselību, tai skaitā, samazināt asinsspiedienu, kontrolēt ķermeņa svaru, veicināt vielmaiņu, regulēt cukura līmeni asinīs, veicināt enerģijas saglabāšanu dienas garumā, kas rezultējas ar dzīves kvalitātes uzlabošanos.

Nodarbība paredzēta divās daļās – 1. daļā lektors sniegs teorētisko informāciju kā uzlabot veselību un 2. daļā tiks demonstrēti praktiski piemēri, kādas aktivitātes iekļaut savā ikdienā, lai fiziskās aktivitātes mūsu veselībai būtu kā medikaments. Nodarbību apmeklētājiem iesakām ģērbties sportiskā apģērbā!

Uz nodarbībām iepriekš nav jāpiesakās. Nodarbības tiek organizētas kā atvērtās grupas nodarbības, kurās var piedalīties gan pieaugušie, gan bērni.

Aktivitātes tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda (ESF) struktūrfondu līdzekļiem (85%) un valsts budžeta (15%). Kopējās projekta izmaksas sastāda EUR 106 895,00. Projekta īstenošanas termiņš 2019. gada 31.decembris.

Sīkāka informācija pieejama, zvanot Attīstības plānošanas nodaļas vadītājai Dacei Šileikai pa tālr. 63920596.

 

Sagatavoja: Dace Šileika
Attīstības plānošanas nodaļas
vadītāja – projektu vadītāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts: vecumnieki@vecumnieki.lv
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933