Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Noslēgusies nometne “Aktīvais novadnieks”

logo

Biedrības "Odikozāra" organizētajā nometnē "Aktīvais novadnieks", kas norisinājās no 23.-27. jūlijam viesu namā “Satekas”, piedalījās 35 Vecumnieku novada bērni vecumā no 11-18 gadiem. Nometnē piedalījās bērni no Vecumniekiem, Misas, Skaistkalnes, Bārbeles, Valles, Gaismas, Kurmenes.

Nometnes pirmā diena tika pavadīta, veicot dažādas saliedēšanās un komandu veidojošas aktivitātes, bet kā pārsteigums dalībniekiem bija nakts orientēšanās viesu nama "Satekas" teritorijā. Kā vienu no grūtākajiem uzdevumiem bērni min pārgājienus, kuri šoreiz bija smagāki karsto laika apstākļu dēļ. Neiztrūkstoša sajūsma tika saņemta par aktīvo un dinamisko peintbola spēli, par kuru emocijas nerimās visu nometnes laiku. Veldzēties no karstā laika nometnes dalībnieki devās uz Vecumnieku Veco ezeru, kur pavadīja laiku gan apgūstot supošanas nodarbību specifiku, gan peldoties, gan veicot citas sportiskas aktivitātes. Nometnē viesojās vairāki speciālisti - sporta treneris T.Samuševa, LR ZRB Bauskas nodaļas Vecumnieku posteņa komandieris V.Janelis, biedrības "Jaunatne smaidam" pārstāvji, un citi, kuri sniedza nometnes dalībniekiem vērtīgu informāciju par sportisku, veselībai un videi drošu aktīvu dzīvesveidu. Neizsīkstošs prieks tika izrādīts par zumbas nodarbību, kuras laikā instruktore D. Bramane iepazīstināja dalībniekus ar mūsdienīgu un atraktīvu sporta veidu. Zumbas deju iespaidā bērni turpināja dejot līdz vēlai nakts stundai.

Apkopojot anketas, mūsu komanda ar lepnumu var secināt, ka bērniem šī nometne saistīsies ar pozitīvām un enerģiju uzlādētām atmiņām.

Nometne tika finansēta ES Eiropas Sociālā fonda projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Vecumnieku novadā” Nr. 9.2.4.2/16/I/037 (turpmāk – projekts) ietvaros.

No 20.-24. augustam viesu namā “Satekas” norisināsies nometne “Veselīgais novadnieks”, kurā dalību ņems 35 Vecumnieku novada bērni un jaunieši. Informējam, ka nometnes “Aktīvais novadnieks” un “Veselīgais novadnieks” norisināsies arī 2019. gada jūlija un augusta mēnešos.

Informācija par projektu:

Mērķis - nodrošināt pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Vecumnieku novada iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga aktivitātes.

Projektā tiek definēti papildus efektivitātes rādītāji, lai veicinātu sabiedrības veselības paradumu maiņu, aktivitātes tiks vērstas balstoties uz sekojošiem rādītājiem:

  • Veselīga uztura lietošanas veicināšanu;
  • Atkarību izraisošo vielu un procesu izplatības samazināšana;
  • Fizisko aktivitāšu veicināšanu;
  • Garīgās veselības veicināšanu;
  • Reproduktīvās veselības veicināšanu;
  • Slimību profilakses uzlabošanu.

Projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Vecumnieku novadā” Nr. 9.2.4.2/16/I/037 realizācijas termiņš 2019. gada decembris. Projekta kopējās izmaksas: EUR 106 895.00, no tām 85% ir ESF finansējums un 15% valsts budžeta finansējums.

 

           

Dace Šileika,
Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja – projektu vadītāja,

Dace Dukāte,
biedrības “Odikozāra” pārstāve.

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts: vecumnieki@vecumnieki.lv
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933