Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Projekta ietvaros tiek organizēts pārgājiens uz Skaistkalnes karsta kritenēm

Lai gūtu dziļāku izpratni par karsta procesa būtību, 21.oktobrī tūristiem tiek piedāvāts doties izzinošā pārgājienā pieredzējuša tūrisma speciālista pavadībā.

Pārgājiens tiek organizēts ERAF projekta “Unikālu ģeoloģisko un ģeomorfoloģisko dabas vērtību izmantošana zaļā izzinošā tūrisma attīstībā” LLI-483, GEOTOUR (turpmāk – projekts) ietvaros.

Pasākums atcelts pamatojoties uz 2021.gada 20.oktobrī apstiprināto Ministru kabineta rīkojuma Nr. 748 "Grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu"" 5.49.7. apakšpunktu.

Pārgājienu vadīs Skaistkalnes pagasta novadpētniecības centra "Novadnieki" krājumu glabātāja-lauku tūrisma speciāliste Laima Indriķe. Pārgājiena dalībnieki tiks iepazīstināti ar karsta procesa būtību, sniedzot teorētisko un vizuālo informāciju, kā arī būs skatāmas karsta procesa virszemes izpausmes dabā pārgājiena laikā Natura 2000 teritorijā.

Kopējais paredzamais pārgājiena maršruts būs ap 8 km, ietverot zināmākās karsta kritenes Skaistkalnes pagastā. Pārgājiena laikā tiks izspēlētas dažādas izzinošas spēles un atjautības uzdevumi, kā arī ģipša darbnīcā būs iespēja iepazīt ģipša fizikālās īpašības.

Dalībnieki aicināti izvēlēties pārgājienam atbilstošu apģērbu un apavus, kā arī nodrošināties lietus gadījumā. Līdzi lūdzam paņemt uzkodas nelielam piknikam atpūtas vietā pie Mežezera.

Lai nodrošinātu iedzīvotāju nokļūšanu uz Skaistkalni, no Vecumniekiem tiks nodrošināts bezmaksas transports. Izbraukšana plkst.10:30 no t/c “Pīlādzis”, pasākuma ilgums plānots līdz plkst. 16.00.

Dalība pasākumā tikai ar iepriekšēju pieteikšanos, rakstot e-pastā: vai zvanot pa tālr. 29182161 (Alīna).

Pārgājienā var piedalīties personas ar derīgu Covid 19 sertifikātu (uzrādot personu apliecinošu dokumentu), kas parāda, ka persona ir:
• vakcinējusies pret Covid 19;
• pēdējā pusgada laikā ir pārslimojusi Covid 19;
• iekštelpās un autobusā dalībniekiem pareizi jāvalkā sejas masku.

 

Informāciju sagatavoja: Alīna Žukauska
Bauskas pašvaldības iestādes
“Vecumnieku novada dome”
Attīstības plānošanas nodaļas
projektu koordinatore
Tālr. 63920596
e-pasts:
www.vecumnieki.lv

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933