Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Remigrācija. Kas tas ir?  

Remigrācija – iedzīvotāju atgriešanās valstī, no kuras tie emigrējuši (izbraukuši).

Remigrants – persona, kura atgiežas uz dzīvi valstī no kuras tā emigrējusi (izbraukusi).

Remigrācijas koordinators – konsultants, kurš sniedz informatīvu atbalstu un komunicē ar remigrantiem, sagatavojot personalizētu informācijas piedāvājumu.

Ar mērķi atbalstīt ārvalstīs dzīvojošās Latvijas ģimenes, kuras apsver iespēju vai plāno atgriezties Latvijā, ar praktisku informāciju un palīdzību dažādu jautājumu risināšanā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šogad aizsākusi prioritāru pasākumu “Pilotprojekts pašvaldībās remigrācijas veicināšanai “Reģionālās remigrācijas koordinators””. Projekta ietvaros izveidots piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīkls ar desmit Remigrācijas projekta pilotpašvaldībām.

Zemgales reģionā kopumā ir pieci koordinatori: Zemgales reģiona remigrācijas koordinators Jelgavas pilsētā un pilotpašvaldību remigrācija koordinatori Dobeles, Ozolnieku, Rundāles un Vecumnieku novadā.

Cilvēki, kuri aizbraukuši no Latvijas uz ārvalstīm un pēc ilgākas prombūtnes vēlas atgriezties atpakaļ dzimtenē vai jau ir nesen atbraukuši, droši var vērsties pie remigrācijas koordinatora. Koordinators palīdzēs ar praktisku informāciju un ieteikumiem jautājumu risināšanā.

Ar koordinatoru varat sazināties arī tad, ja neesat remigrants, bet zināt savus novadniekus, kuri atrodas ārvalstīs un kuriem nepieciešams informatīvs atbalsts, lai atgrieztos.

 

Vecumnieku novada remigrācijas koordinators
Evija Lapsiņa
e-pasts:
tālruņa nr. +371 63976197

 

 

 

                                                                                      

 

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933