Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Svinīgi aizritējis “Gada uzņēmējs Zemgalē 2018” pasākums

Piektdien, 30. novembrī Rundāles pils baltajā zālē notika Zemgales Plānošanas reģiona uzņēmēju godināšanas pasākums “Gada uzņēmējs Zemgalē 2018”. Šāds pasākums tika rīkots trešo reizi. Tajā piedalījās visas Zemgales reģiona pašvaldības. Katra pašvaldība izvirzīja vienu uzņēmumu, kurš būtu cienīgs “Gada uzņēmējs Zemgalē 2018” titulam.

Šādam titulam pašvaldības var pieteikt mazo vai vidējo uzņēmumu īpašniekus. Uzņēmumam jābūt reģistrētam vai jāveic sava saimnieciskā darbība konkrētās pašvaldības teritorijā. Pašvaldībām savs nominants jāizvēlas pēc vairākiem kritērijiem, piemēram, izvirzītajam uzņēmumam nedrīkst būt nodokļu vai nodevu parādu, pārkāpumu darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā. Pretendentam jāveicina videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešana, ar savu produkciju jābūt aktīvam vietējā vai ārzemju tirgus dalībniekam. Tāpat īpaši augstu tiek vērtēts radošums uzņēmumā un sabiedriskā aktivitāte. Vērā ņemams kritērijs ir arī uzņēmuma darbības pozitīvā ietekme uz novadu vai pilsētu, kā arī vai šis uzņēmums sniedz ieguldījumu reģiona ekonomiskajā izaugsmē un sociālo problēmu risināšanā.

Vecumnieku novada pašvaldība pasākumam pieteica uzņēmumu SIA "Pienjāņi". Tā darbības veids ir bioloģiskā augļkopība – ābolu, bumbieru audzēšana, uzglabāšana un realizācija.

SIA "Pienjāņi" īpašnieks ir Mārtiņš Knipšis. Viņš iegādājoties īpašumu Vecumnieku novada Skaistkalnes pagasta „Pienjāņos” ieguldījis lielu darbu, lai sakārtotu un sakoptu 22ha platību. Ir izveidots dziļurbums ūdens ieguvei un 2017. gadā ar Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu tika uzcelta plaša augļu glabātuve ar modernu dzesēšanas iekārtu un 4 hermētiskām augļu glabāšanas kamerām, kas nodrošina konstantu 2 C˚ temperatūru, un skābekli zem 2%, kas apstādina augļu nogatavošanos un ķīmiskos procesus, kas sekmē augļu bojāšanos.

Martins

Mārtiņa sākotnējais mērķis veidojot saimniecību bija sidra ražošana. Pasākumā viņš apgalvoja, ka noteikti no šīs idejas atteicies nav, kokiem jāizaug lielākiem.

Bilde 6

“Runājot par saimniecību SIA "Pienjāņi", es gribētu teikt, ka mēs visi esam baudījuši produktus, labus produktus, kur virsū rakstīts audzēts pēc sentēvu metodēm. Tad šeit ir tie produkti, kurus mūsu saimnieks māk izaudzēt nesabojājot to garšu,” saka Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš.

SIA "Pienjāņi" saimnieks ieguva 500 eiro lielu naudas balvu.

bilde2

Pasākuma svinīgo daļu lieliski papildināja kontrtenora Sergeja Jēgera dziedājums, savukārt, pēc svinīgās daļas notika kopīga fotografēšanās. Vēlāk visi dalībnieki iesaistījās saviesīgajās sarunās. Konfektes veidot aicināja radošā darbnīca, vakara noslēgumā- dejas.

Alise Barkauska
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933