Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Pēcpusdiena kopā ar Ingūnu Rībenu

27.novembra pēcpusdienā Skaistkalnes vidusskola uzņēma ciemos latviešu arhitekti un politiķi, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri, 13.Saeimas deputāti Ingūnu Rībenu, kuru mēs pazīstam kā bijušo "Aģentūra Rīga 800" ģenerāldirektori un valdes priekšsēdi, kā arī LR Kultūras ministri.

Sarunā ar skolēniem Ingūna Rībena dalījās pārdomās par mūsdienu laikmetu, tā vērtībām – tikumiem, cilvēkiem, attieksmi vienam pret otru un notiekošo sabiedrībā, izglītību, Dzimtenes mīlestību. Pazīstamā politiķe rosināja jauniešus novērtēt izglītības lomu personības attīstībā, aicināja censties saglabāt līdzsvaru starp mūsdienās valdošajām materiālajām tendencēm un vispārcilvēciskajām vērtībām sadzīvē, profesionālajā jomā, savstarpējās attiecībās. “Daudzi jaunieši pārvalda vairākas svešvalodas, lieliski strādā ar datoru, tomēr ne mazāk būtiski attīstīt personīgo emocionālo paleti, lasot daiļliteratūru, iedziļinoties mākslas un ideālu pasaulē,”- vairākkārt sarunā uzsvēra Ingūna Rībena. Skolēni ieklausījās deputātes atziņās un, izmantojot iespēju, uzdeva arī sev interesējošus jautājumus.

IMG 20181203 WA0004

Tikšanās turpinājums ritēja sarunās ar skolotājiem. Sarunu jautājumu bija daudz: topošā izglītības reforma, likumdošanas darba perspektīvas jaunievēlētajā Saeimā, profesionālās iespējas un varēšana Latvijas politikā, cilvēciskais faktors un realitāte, arī katra paša spēka un iedvesmas avoti ikdienā un izšķirošos brīžos. “Patiesais skaistums ir lietu un vērtību proporcijās,”- iespēt saglabāt šīs proporcijas – tāds bija Ingūnas Rībenas novēlējums mums tikšanās izskaņā.

Skaistkalnes vidusskolas skolotāji Lolita Silakaktiņa, Ingus Pavinkšnis.

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933