Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Vecumnieku tautas nams ziņo

Daudzpusīga un krāšņa izvērtās Jaungada Preses balle Vecumnieku tautas namā, kurā pulcējās patiesi  aktīvi  sabiedriskās dzīves cienītāji.

Atskatoties vēsturē, pirmā preses balle tika rīkota par godu Latvijas preses simtgadei, atceroties gadu, kad izdota pirmā avīze latviešu valodā. Tās bija greznākās un demokrātiskākās balles, kuras no 1922. līdz 1939. gadam Virsnieku namā rīkoja Latvju rakstnieku un žurnālistu arodbiedrība.  

Preses balles sagatavošanas darbi aizsākās jau decembra sākumā un par to gādāja liels pulks organizatoru un atbalstītāju.  Par Preses balles dekoratīvo ietērpu gādāja  mākslas komisija: dekoratore Aija Veidemane, dekoratora asistenti Vita Vēvere un Aija Dreimane. Preses balles organizētāja  un vadītāja Jana Juste bija izveidojusi plašu un daudzpusīgu mākslas programmu. Mākslas priekšnesumus sarīkojumu  lielajā zālē ievadīja jaunais un talantīgais klavieru virtuozs Alvins Ruža, dejotāju pāris Alise Bokaldere un Nauris Miķelis Goba sagatavoja latvju nacionālās, rakstura, modernās un ekscentriskās dejas, savukārt visa vakara gaitā balles apmeklētāji ļāvās deju orķestra „Sestā jūdze” valdzinošajiem deju ritmiem. Preses balles galvenais fotomeistars Artūrs Zuika gādāja par viesu daiļo stāvu iemūžināšanu foto mirkļos.

Šo sarīkojumu bija pagodinājušas biedrības un  mecenāti no Vecumnieku novada un  visas Latvijas. Vienuviet satikās prestiža kora mecentāti un atbalstītāji, Kūrortpilsētas Jūrmala sarīkojumu atbalstītāju biedrība, Studentu korporācijas „Selonija” filistri ar kundzēm, Valsts kultūras nesēju un atbalstītāju biedrība, Sabiedrības labklājības veicināšanas biedrība, Kūrortpilsētas Baldone atpūtas biedrības pārstāvji, galvaspilsētas aktīvākās sabiedrības pārstāvji, uzticamākie greznāko un demokrātiskāko sarīkojumu atbalstītāji, Vecumnieku novada kultūras nesēju biedrības pārstāvji ar kundzēm un citas biedrības.

Uz sarīkojumu iegādātās ieejas biļetes piedalījās mūsu sponsoru sarūpētājā lielajā mantu loterijā, kur balles apmeklētāji tika pie vērtīgām balvām.

Visa vakara garumā aicinājumus uz deju, komplimentus par tērpiem un mīlestības apliecinājumus ikviens varēja paust ar tinti rakstītās zīmītēs, bet nenodotās un neizlasītās zīmītes tiks publicētas pirmajā janvāra Vecumnieku novada preses izdevumā. Par laimi, tikai viena skaista atzīšanās vēstule palika novārtā un to kā solīts publicējam šajā izdevumā.

Vestule presei

Pusnaktī, atskaitot laiku, krāšņa salūta gaismu pārņemti, balles viesi sagaidīja Jauno 2019. gadu.  

Paldies visiem uzticīgajiem Vecumnieku tautas nama rīkoto  jaungada sarīkojumu apmeklētājiem, tāpat arī citu sarīkojumu atbalstītājiem, amatiermākslas kolektīviem un to vadītājiem. Jums visiem vēlam aktīvu, notikumiem un iespaidiem bagātu jauno gadu!

Vita Vēvere,
Vecumnieku tautas nama
Mākslinieciskās daļas vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933