Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Vecumniekos cepa “Starptautiskās piparkūkas”

Pagājušā gada nogalē biedrība “Jaunatne smaidam” un Vecumnieku novada jauniešu dome organizēja par tradīciju kļuvušo jauniešu pasākumu “Starptautiskās piparkūkas”. Pasākuma laikā neierastā veidā tika ceptas Ziemassvētku piparkūkas. Visu vakaru tika runāts angliski, apspriesti ārvalstīs aktuāli temati un dziedātas franču Ziemassvētku dziesmas ar brīvprātīgajiem jauniešiem Hector un Anthony no Francijas.

Jaunieši kopā ar brīvprātīgajiem mācījās franču alfabētu, spēles un dziesmas. Arī jauniešiem no Francijas tika iemācītas dažādas frāzes latviešu valodā.
Pasākuma noslēgumā piparkūku cepšana bija izvērtusies par nelielu mākslas darbu izstādi, kura, diemžēl, ilgi nesaglabājās, jo ātri tika notiesāta.

WhatsApp Image 2019 01 07 at 17.48.481

WhatsApp Image 2019 01 07 at 17.48.48 Abi ārvalstu puiši atzīst, ka piparkūku cepšana ir kas jauns, jo Francijā gan piparkūkas, gan to cepšana ir, kas ļoti svešs. Tomēr jaunieši bija ļoti priecīgi piedalīties pasākumā, jo tas uzbūra īstenu Ziemassvētku noskaņu un vēl vairāk satuvināja ārvalstu jauniešus ar vietējiem jauniešiem.

Hector pašlaik dzīvo Bārbelē, bet Anthony Baldonē. Abi jaunieši dzīvo Latvijā jau no pagājušā gada jūlija programmas “Eiropas solidaritātes korpuss” ietvaros.

Andris Kāposts,
Vecumnieku novada domes jaunatnes lietu speciālists

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933