Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Jaunietis Vecumniekos organizē florbola treniņus bērniem

Florbola treniņi Vecumniekos jau labu laiku bija pierimuši, līdz vietējais Vecumnieku jaunietis Matīss Gertsons nolēma to mainīt. Lai radītu novadā pieejamo sporta veidu dažādību un arī pats apgūtu jaunas kompetences kā treneris, Vecumnieku vidusskolas 12. klases skolnieks Matīss jau kopš 2018. gada decembra, katru piektdienas vakaru, plkst. 17.30 organizē florbola treniņus novada bērniem un jauniešiem.

Treniņi ir bezmaksas un notiek Vecumnieku vidusskolas sporta zālē. Matīss stāsta, ka sākumā viņam bijuši tikai 2 regulārie treniņu apmeklētāji. Tagad trenējas jau 12 bērni no Vecumniekiem un Beibežiem, kuri ir vecumā no 10 līdz 15 gadiem. “Katrā nodarbībā mums ir vingrinājumi, kuri ļauj nostiprināt florbola spēles pamatus, tomēr katru nodarbību cenšos veidot atšķirīgu”, stāsta Matīss.

Matīss pats florbolu spēlē jau kopš 11 gadu vecuma, bet 14 gadu vecumā sāka spēlēt florbola klubā “Ķekavas bulldogs”. Vienu sezonu viņš ir trenējies un spēlējis Latvijas florbola augstākajā līgā, divas reizes piedalījies Latvijas jaunatnes olimpiādē un vairākos ārvalstu florbola turnīros. Šajā sezonā Matīss uzsāka treniņus pirmajā līgā, bet pārtrauca tos, jo nolēma aktīvāk pievērsties vidusskolas beigšanai.

“Ar laiku esmu iemācījies kā strādāt ar noteikta vecuma bērniem un jauniešiem - ko tiem drīkst teikt, un ko nedrīkst. Uzzināju kā pareizāk jauniešus apmācīt. Es darbojos ar kolektīvu, kurš pēc katras nodarbības atstāj mani labā noskaņojumā, uzskatu, ka šādi strādājot ar jauniešiem, galvenais ir pozitīvas gaisotnes uzturēšana,” atzīst Matīss.

Andris Kāposts,
Jaunatnes lietu speciālists

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933