Lapas karte

Youtube

Facebook

Draugiem

Jaunietis Vecumniekos organizē florbola spēles vakarus jauniešiem un bērniem

Florbola treniņi Vecumniekos jau labu laiku bija pierimuši, līdz vietējais Vecumnieku jaunietis Matīss Gertsons nolēmis to mainīt. Lai radītu novadā pieejamo sporta veidu dažādību un arī pats apgūtu jaunas kompetences florbolā, Vecumnieku vidusskolas 12. klases skolnieks Matīss jau kopš 2018. gada decembra, katru piektdienas vakaru, plkst. 17.30 organizē florbola spēles vakarus novada bērniem un jauniešiem.

Florbola spēles vakari notiek Vecumnieku vidusskolas sporta zālē un pulcē Vecumnieku novadā florbola interesentus kopīgi pavadīt brīvo laiku uz florbola laukuma. Matīss stāsta, ka sākumā florbola spēles vakarus apmeklējuši tikai 2 jaunieši. Tagad tie jau ir 12 bērni un jaunieši no Vecumniekiem un Beibežiem, kuri ir vecumā no 10 līdz 15 gadiem. “Katrā vakarā mēs viens otram mācām dažādus vingrinājumus, kuri ļauj nostiprināt florbola spēles pamatus, ļauj mums “neierūsēt” kamēr nav pieejami pilnvērtīgi florbola treniņi”, stāsta Matīss.

Matīss pats florbolu spēlē jau kopš 11 gadu vecuma, bet 14 gadu vecumā sāka spēlēt florbola klubā “Ķekavas bulldogs”. Vienu sezonu ir trenējies un spēlējis Latvijas florbola augstākajā līgā, divas reizes piedalījies Latvijas jaunatnes olimpiādē un vairākos ārvalstu florbola turnīros. Šajā sezonā Matīss uzsāka treniņus pirmajā līgā, bet pārtrauca tos, jo nolēma aktīvāk pievērsties vidusskolas beigšanai.

“Ar laiku esmu iemācījies, kā pašam ar vienaudžu palīdzību savā pašvaldībā iniciēt sev interesējošas aktivitātes, nevis gaidīt, kad kāds to izdarīs manā vietā. Jau pagājušā gadā pats iniciēju un ar jaunatnes darbinieka atbalstu organizēju divus Vecumnieku novada jauniešu florbola turnīrus un 5 jauniešu datorspēļu vakarus.”, atzīst Matīss.

Andris Kāposts,
Jaunatnes lietu speciālists

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933