Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Uz pašvaldības ceļiem tiek ierobežota kravas transporta satiksme

2019. gada sākums bija ziemīgs un sniegots, bet februāris mums atnesis pavasarīgas sajūtas, kas atsaucas arī uz pašvaldības ceļiem.

Pārsvarā uz grants ceļiem šķīdonis rodas pavasarī un rudenī - laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums un brauktuves tiek pārmitrinātas, līdz ar to ceļa nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu ceļu sabrukšanu, pakāpeniski uz novada pašvaldības ceļiem tiek izvietotas  ceļa zīmes, kas ierobežo satiksmi autotransportam ar paaugstinātu pilnu masu. Ceļu ierobežojumi tiek noteikti izvērtējot katra ceļa stāvokli un nestspēju. Šādu praksi piekopj arī A/S “Latvijas Valsts Ceļi” un valstis ar līdzīgiem klimatiskajiem apstākļiem. Būtiski, lai šos ierobežojumus ievērotu arī kravu pārvadātāji, jo pietiek izbraukt pāris kravas automašīnām, lai ceļu sabojātu tā, ka arī vasaras sezonā tas būs grūti izbraucams, kā arī to labošana prasīs krietni lielākus materiālos ieguldījumus.   Uzlabot grants ceļu stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis un atguvis nestspēju.

Patreiz ļoti aktuāli izprast šo situāciju ir meža izstrādātājiem, kuri izved kokmateriālus no cirsmām. Esam vērsušies Valsts Ceļu policijā ar lūgumu - stingrāk kontrolēt pašvaldības ceļu posmus, kur izliktas zīmes  autotransporta svaru ierobežošanai. Mēs saprotam, ka apgrūtinām jūsu uzņēmējdarbību, bet domājot ilgtermiņā ieguvēji būsim mēs visi.

Vēlos atgādināt mežizstrādātājiem arī par to, ka jebkura krautuve, kas atrodas pašvaldības ceļa nodalījuma joslā, ir jāreģistrē pašvaldībā. Arī, ja tiek izvesti kokmateriāli no cirsmām pa pašvaldības ceļiem, lūdzu, par to informējiet mani Vecumnieku novada domes izpilddirektora vietnieku Guntaru Veismani, zvanot pa tālruni +371 27307370, vai sazinoties ar pagasta pārvaldes vadītāju.

Vairākos novada pagastos ir izvietotas zīmes “Dzīvojamā zona”. Vēlos atgādināt, ka šī zīme ierobežo vairākas darbības, piemēram, transportlīdzekļu braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 20 km/h; aizliegts iebraukt kravas automobiļiem, kuru pilna masa pārsniedz 5 t, kā arī traktortehnikai (izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams kravas iekraušanai, izkraušanai vai darbu veikšanai); u.c.

Aicinu ikvienu ceļu izmantotāju pievērst uzmanību ceļu stāvoklim un nepieciešamības gadījumā ziņot pašvaldības pārstāvim par tā stāvokli vai kādas krautuves izveidi, kas būtiski ietekmē ceļa kvalitāti.

Vecumnieku novada pašvaldības ceļu saraksts uz kuriem tika izvietotas pagaidu ceļa zīmes autotransporta  svara ierobežošanai, skatīt ŠEIT.

 

Guntars Veismanis,
Vecumnieku novada domes izpilddirektora vietnieks

 

 

 

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933