Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Noskaidroti novada veiksmīgākie uzņēmēji

Vecumnieku novada konkursa «Vecumnieku novada uzņēmēju gada balva 2018» svinīgs noslēguma sarīkojums «Sarunu Šovs: Vakars ar uzņēmēju» 22. martā Vecumnieku tautas namā noritēja nepiespiestā atmosfērā.

Šogad iedzīvotāji un uzņēmēji kopumā bija iesnieguši 16 anketas. Konkursam bija pieteiktas 27 fiziskas vai juridiskas personas, kas Vecumnieku novadā nodarbojas ar uzņēmējdarbību. Konkursā piedalījās 13 uzņēmēji, kas līdz šim ir augstākais dalībnieku skaits attiecībā uz pieteikto uzņēmēju skaitu. 

Sarīkojumu vadīja harizmātiskā televīzijas personība Māris Grigalis, iejūtoties sev ierastajā televīzijas sarunu šova vadītāja lomā un aicinot uz sarunu katru konkursa dalībnieku. M. Grigalis sasmīdināja, iekustināja, izaicināja un piecēla kājās ne tikai konkursa dalībniekus, bet arī visus klātesošos. Sarīkojuma laikā zāli piepildīja smiekli un pozitīva atmosfēra.

Zālē pulcējušies darbīgākie un drosmīgākie uzņēmēji

Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš uzrunāja darbīgākos un drosmīgākos novada uzņēmējus, kuri piekrituši dalībai šajā konkursā. «Ceram, ka no ideju konkursa būs jauni uzņēmēji, kuri nākošajos gados būs spējīgi konkurēt ar šodienas laureātiem, ka arī nākošajā gadā mūsu novada uzņēmēji atzīs šo par prestižu pasākumu, kur parādīt sevi un sacensties ar citiem konkursa dalībniekiem. Aicinu nenobīties un piedalīties uzņēmēju konkursos!»

G. Kalniņš viens no pirmajiem tika aicināts uz sarunu ar M. Grigali, kuras laikā pastāstīja par novada zīmīgākajiem apskates objektiem un tradīcijām.

 MG 9237

Visi konkursa dalībnieki saņēma pateicības

Uzņēmēju acis mirdzēja, jo viņi savu darbu dara ar mīlestību un prieku. Saviļņoti un pagodināti konkursa dalībnieki tika aicināti uz sarunu ar vakara vadītāju M. Grigali un saņemt domes pateicības.

Rotu darinātāja Agnija Praškeļeviča – «Agnijas Rotas» pretendēja nominācijā «Čaklās rokas». Viņa uzņēmēju konkursā piedalās jau otro gadu, 2018. gadā ir piedalījusies dažādos tirdziņos gan novadā, gan ārpus tā, kā arī no septembra veiksmīgi sadarbojas ar mājaslapu www.perkamkopa.lv, kur pārdod savu produkciju. Agnija brīvajā laikā nodarbojās arī ar citām aktivitātēm, piemēram, dzied korī. Kāpēc gan neuzdziedāt šovakar? M. Grigaļa aicināta, Agnija drosmīgi, kopā ar vakara vadītāju, ļāvās īsai dziesmai.

Everts Emīls Gertsons - SIA «Latvian wood designs» izgatavo koka dēlīšus un citas lietas no koka ar lāzergravējumiem, pretendēja nominācijā «Gada jaunietis uzņēmējdarbībā». Šajā konkursā piedalījās pirmo reizi, bet ir piedalījies Vecumnieku novada domes rīkotajā biznesa ideju konkursā «Esi uzņēmējs Vecumnieku novadā». Evertam ir izveidojusies sadarbība ar vairākiem veikaliem, kuros tiek pārdoti viņa darbi. «Es vienmēr esmu zinājis, ka nodarbošos ar uzņēmējdarbību,» atzīst Everts.

Tomēr uzņēmējdarbība nav vienīgā Everta aizraušanās, viņam patīk nodarboties arī ar sportu, īpaši – florbolu. Vakara vadītājs izaicināja Evertu parādīt kādu triku ar florbola nūju un bumbiņu, kas jaunajam uzņēmējam lieliski izdevās.

 MG 9442

Lindas Dagas ēdināšanas uzņēmums SIA «Sēdnīca» pretendēja nominācijā «Gada darba devējs» un «Gada pakalpojumu sniedzējs».  «Sēdnīca» ir ēdināšanas uzņēmums pašā Vecumnieku centrā – blakus vidusskolai un Mūzikas un mākslas skolai. «Sēdnīca» ir slavena ar lielajām un garšīgajām porcijām, kā arī draudzīgajām cenām.

 MG 9484

Nominācijā «Gada pakalpojumu sniedzējs» pretendēja arī Daces Stankēvičas un Ilmāra Apses zemnieku saimniecība «Mačēni». Saimnieki nodarbojās ar lauku tūrismu, uzņem viesus, rīko pasākumus, ir izveidojuši vēstures materiālu krātuvi - muzeju, kā arī kolekcionē monētas. «Dodoties ciemos uz «Mačēniem», ieteicams līdzi ņemt kādu interesantu pildspalvu, jo saimnieki tās kolekcionē», iesaka katrs novada iedzīvotājs, kas pazīst saimniecības saimniekus.

Inta Silava un Santa Āmane, kuras Skaistkalnē ražo amarantu – Latvijai neierastu un maz zināmu produktu, pretendēja nominācijā «Gada ražotājs». Ģimene jau sen seko līdzi uztura kvalitātei un veselīgam dzīvesveidam. Līdz ar to, rodoties iespējai pārņemt apsaimniekošanā tēva zemi, radās doma par bioloģisko zemes apsaimniekošanu – griķu, kaņepju un amaranta audzēšanu.

Marija un Nikolajs Urbāni - IK «Dzintarlāse» pretendēja nominācijā «Čaklās rokas» un «Gada ražotājs». Saimniecībā, kas atrodas Vecumnieku pagasta «Birzemniekos», tiek ražots medus, vīns un stiprinātais dzēriens «Bites buča», kas ir viņu «firmas zīme». Nu jau piedāvājumu klāsts ir paplašinājies un saimnieki ražo arī tranu peru pieniņu.

Kārļa Ulmaņa uzņēmums SIA «Ābolis» pretendēja 3 nominācijās - «Čaklās rokas», «Gada ražotājs» un «Gada pakalpojumu sniedzējs». SIA «Ābolis» mājvieta ir «Kalnzemniekos», Bārbeles pagasta Gaismā. Arī «Ābolis» šajā konkursā piedalās jau otro gadu. Uzņēmējdarbības attīstīšanai Kārlis veiksmīgi apgūst finansējumu dažādos projektos. Uzņēmējs ražo ābolu sulu, ābolu etiķi un viltoto bišu maizi. Katru gadu maijā, ābeļu ziedēšanas laikā, notiek «Naivais brīvdabas minifestivāls Āboļdārzs». Uzņēmuma produkcijas pastāvīgie klienti atzīst: «Kārlim ir fantastiska izdoma un produkcijai ir izveidots skaists noformējums. Pārsteidzoši, ko tik nevar iegūt no āboliem, vai ne?»

Vakara vadītājs Kārlim bija sagatavojis uzdevumu – nomizot ābolu tā, lai izveidotos pēc iespējas garāka nomizotā miza. Kārlis neapmulsa un izaicināja M. Grigali uz sacensību – kuram izdosies nomizot garāku ābola miziņu? Un kā jums šķiet, kurš uzvarēja?

 MG 9739

Baibas Tēraudas – PINU Šūpuļligzdas pretendēja nominācijā «Čaklās rokas». Baiba izgatavo ligzdiņšūpoles arī pēc individuāliem pasūtījumiem, pielāgojot krāsas, izmērus un citus risinājumus. Radot šūpoles, Baiba vēlās rosināt bērnus vairāk laika pavadīt svaigā gaisā.

Baiba ir arī biškope, bet brīvajā laikā viņai patīk uzdejot zumbu. Šajā vakarā Baiba bija gatava iemācīt pāris dejas soļus gan vakara vadītājam, gan ieinteresēt arī visus klātesošos. Varbūt nākošajā zumbas nodarbībā pievienosies jau jauni dalībnieki?

 MG 9823

Andra Kalniņa zemnieku saimniecība «Ozoli» pretendēja nominācijā «Gada labdaris».  Saimnieks ir daudz pētījis pirmskara Latvijas lauksaimniecības pieredzi un piemērotākas atziņas īsteno savā saimniecībā un atklāj, ka zemnieku saimniecības pamatatbalsta punkti ir liellops, bite un slieka, ja kāds no tiem pazūd, tad dzīvības vairs nav. Andris ar savu saimniekošanu ir pamanīts ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās, uzvarējis konkursā «Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā» un saņēmis balvu «Sējējs 2015».

Friziera amata meistare Ināra Strēle pretendēja nominācijā «Čaklās rokas». Savu amatu Ināra apguvusi padomju laikos, bet vēl joprojām aktīvi seko līdzi jaunākajām tendencēm šajā jomā. Savulaik ir rīkojusi krāšņas modes skates Skaistkalnē un Vecumniekos, atzīst, ka labprāt šādu pasākumu varētu atkārtot. Klientus Ināra apkalpo gan Skaistkalnē, gan Vecumniekos.

Lai pārliecinātos par Ināras talantu, vakara vadītājs bija sagatavojis uzdevumu – bija filējamās šķēres, matu želeja un fēns. No zāles nejauši tika izvēlēts modelis konkursa žūrijas loceklis Dainis Rijkuris, kuram Ināra ļoti īsā laikā izveidoja jaunu frizūru.

 MG 9999a 18

Līva Jankeviča - biedrība «7 maņas» jeb «Kids GYM» pretendēja nominācijā «Gada pakalpojumu sniedzējs». Terapijas kabinetā «Kids GYM» tiek sniegta profesionāla palīdzība, kas ietver koncentrēšanos uz septiņām maņām – redzi, dzirdi, ožu, garšu, tausti, līdzsvaru un sevis apzināšanos telpā. Ir pieejamas speciālistu vadītas nodarbības ar mērķi stimulēt visu maņu attīstību. «Kids GYM» pakalpojumus sniedz bērniem vecumā no 4 – 8 gadiem, bet piektdienās paredzēts «Vecāku laiks» bērniem no 2 gadu vecuma.

Kristīne Vallere – pirts rituāli Zemgales sensētā «Everti» pretendēja nominācijā «Gada pakalpojumu sniedzējs». «Evertos» vietu miesas un gara atjaunošanai radusi Kristīnes un Ivara pirts «Dvēseles dziednīca». Papildus tradicionālajiem pirts rituāliem, tiek piedāvāta arī Scenar terapija, vibroakustiskā masāža, neirografika. Katru gadu «Evertos» tiek rīkots festivāls «Laika rata pietura», kurā pulcējās ļaudis no tuvas un  tālas apkārtnes, lai smeltos enerģiju, spēku un mieru.

Galdu klājēja Antoņina Ļitviņeca pretendēja nominācijā «Čaklās rokas». Antoņinas gatavotajiem ēdieniem piemīt īpašā «mājas garša». Cilvēki, kuri izmantojuši Antoņinas pakalpojumu atzina: «Lai arī Antoņina kā ēdinātājs strādā salīdzinoši  nesen, viņa sevi ir pieteikusi kā radošu un darboties gribošu uzņēmēju. Viņas kulinārās spējas ir pielīdzināmas augstas klases restorāniem. Viņai ļoti svarīgi ir nodrošināt visaugstāko servisu, ar labas kvalitātes produktiem, traukiem, papildus elementiem, lai tie sniegtu gan estētisko, gan gastronomisko baudījumu.»

Uzņēmējus sumināja 5 nominācijās

Uzņēmēji tika sumināti 5 nominācijās, 2 no tām – «Čaklās rokas» un «Gada ražotājs» – par labāko tika atzīts SIA «Ābolis», vadītājs Kārlis Ulmanis.

Kā arī divās nominācijās – «Gada darba devējs» un «Gada pakalpojumu sniedzējs» – par labāko atzina SIA «Sēdnīca», vadītāja Linda Daga.

Pašvaldības iestādes varēja pieteikt uzņēmumus nominācijā «Gada labdaris» un izvirzīt uzņēmumus, ar kuriem bijusi veiksmīga sadarbība projektu realizēšanā, pasākumu rīkošanā un saņemts citāda veida atbalsts. Par «Gada labdari» tika nominēta ZS «Ozoli», tās saimnieks Andris Kalniņš. Apmeklējot Andra Kalniņa bioloģisko zemnieku saimniecību «Ozoli» Stelpes pagastā saimnieks vērtēšanas komisiju izveda caur savu saimniecību, lepni stāstot par katru zemes pleķīti, kur saimnieko jau vairāk kā 20 gadus.

Lai aktivizētu iedzīvotājus, šogad rīkojot konkursu, tika pieņemts lēmums par veicināšanas balvu tiem, kuri iesaka uzņēmējus konkursam. Veicināšanas balvu - grozu ar SIA «Ābolis», SIA «KEEFA» un PS Gravas ražoto produkciju, izlozes kārtībā laimēja Andris Žukausks.

Tiesa, bija arī papildus nosacījumi – lai konkursā ieteiktais, veiksmes gadījumā, varētu saņemt balvu, vērtēšanas kritērijos jāsaņem vairāk nekā 50 procentu no maksimālā punktu skaita. Diemžēl, nominācijā «Gada jaunietis uzņēmējdarbībā» vienīgais pretendents bija Everts Emīls Gertsons - SIA «Latvian wood designs», kurš šoreiz galveno balvu nesaņēma – atbilstoši konkursa nolikuma 30. punktam, «Ja kopvērtējuma punktu skaits ir mazāks kā 50% no maksimālā punktu skaita, galvenā balva pretendentam netiek piešķirta».

Sveica iepriekšējā gada biznesa ideju konkursa uzvarētājus

Sarīkojuma laikā tika sveikti arī iepriekšējā gada biznesa ideju konkursa «Esi uzņēmējs Vecumnieku novadā 2018» uzvarētāji SIA «Ābolis», ZS «Griezes» un saimnieciskās darbības veicējs Kaspars Timulis.

Kārlis Ulmanis – SIA «Ābolis» projekta ietvaros iegādājās vairākas iekārtas saimnieciskās darbības attīstīšanai un efektīvāku ražošanas procesu nodrošināšanai – Bag in box pildīšanas iekārtu, alumīnija rāmju nojumi tirdzniecības pasākumiem, izveidoja terasi ražošanas darba laukuma paplašināšanai un iegādājās pudeļu mazgātāju.

Ilze Kunga – Melgaile ar ģimeni – ZS «Griezes» audzē lielogu dzērvenes un krūmmellenes. Projekta ietvaros saimniecība iegādājās dzērveņu saldēšanas  un dzērveņu žāvēšanas iekārtas.

Kaspars Timulis projekta ietvaros iegādājās tehniku zāles pļaušanai un materiālus inženierkomunikāciju izveidei. Uzņēmējs plāno izveidot jaunu tūrisma pakalpojumu, piedāvājot telšu vietas labiekārtotā teritorijā Skaistkalnes pagastā.

Pēc pasākuma oficiālās daļas klātesošie tika aicināti baudīt vakara turpinājumu sarunās tautas nama mazajā zālē, novērtēt Antoņinas Ļitviņecas galda klājumu, turpat bija apskatāmi arī citu konkursa dalībnieku piedāvātie produkti.

Foto galerija pieejama šeit: https://vecumnieki.lv/novads-foto-video-galerija/1602-noskaidroti-novada-veiksmigakie-uznemeji

Alise Dreimane
"Vecumnieku Novada Ziņu" redaktore

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933