Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Ar rekordlielu dalībnieku skaitu Vallē aizritējusi pavasara spiningošana tautas klasē

Popularizējot neolimpisko sporta veidu attīstību novadā, Vecumnieku novada Dome, kopā ar biedrībām “Carp Team Latvia” un „MB Carp Collection Latvia”, kā arī lauku tūrisma un atpūtas parku “Makšķernieku paradīze”, saulainā 13. aprīļa rītā rīkoja ikgadējās sacensības spiningošanā tautas klasē.

Sacensības notika Valles pagasta lauku tūrisma un atpūtas parka „Makšķernieku paradīze” ūdenskrātuvē. 

Pavisam spiningošanas sacensībās piedalījās 58 makšķernieki, no kuriem bija arī piecas sievietes un trīs bērni. Vecumnieku novadu pārstāvēja 21 spiningotājs, viskuplāk novadu pārstāvēja Misas iedzīvotāji – deviņu cilvēku sastāvā, pieci bija ieradušies no Piebalgām un pieci no Vecumniekiem, kā arī divi no Valles. Taču daudzi bija mērojuši tālāku ceļu, lai sacenstos par balvām un saulaino dienu pavadītu „Makšķernieku paradīzē”. Sacensībās piedalījās makšķernieki no visas Latvijas: no Rīgas, Aizkraukles, Katlakalna, Ķekavas, Baložiem, Baldones, Kokneses, kā arī citām vietām,  vistālāko ceļu bija braukuši dalībnieki no Saldus.

Kopīgi pavadīt saulaino sestdienu bija ieradusies arī Drozdovu ģimene no Misas. Visi ģimenes vīriešu dzimtas pārstāvji pārbaudīja savas iemaņas spiningošanā, taču vislabāk veicās jaunietim Ģirtam – tika noķertas 3 garas zivis, kas nodrošināja arī vietu rezultātu tabulas pirmajā pieciniekā, kā arī balvu „Garākā zivs”.

Sacensību laikā pavisam tika noķertas 47 zivis, tajā skaitā – 26 foreles, 15 zandarti un 6 līdakas. Citam izdevās noķert vienu zivi, citam - nevienu, bet veiksmīgākajiem – pat vairākas.

Teju 5 minūtes pēc sacensību sākuma B zonā pirmo zivi noķēra Krišjānis Zauers no Misas. Krišjānis sacensībās piedalījās otro reizi un atzina: „Negaidīju, ka būšu pirmais, kas noķers zivi un, ka tas notiks tik ātri! Biju priecīgs un cerēju, ka tik ātri noķertā zivs liecina par veiksmīgu dalību sacensībās. Domāju, ka šis nebūs mans vienīgais loms, taču veiksme uzspīdēja arī citiem dalībniekiem un mans sacensību ieguvums - tikai šī viena zivs.”

13 04 2019 Spiningosana tautas klase 3 Krisjanis Zauers pirmais izvilka zivi

Rezultāti
1. vietā – Pēteris Skļepovičs, Bauskas novads, Dāviņi (noķēra 5 zivis, kuru kopējais garums bija 200 cm);
2. vietā – Inese Skudra, Koknese; arī balva „Īsākā zivs” (169 cm);
3. vietā – Ruslans Mišukovskis, Vecumnieku novads, Misa (152 cm);
4. vietā – Ģirts Drozdovs, Vecumnieku novads, Misa; arī balva „Garākā zivs” (151 cm);
5. vietā – Jurģis Vīte, Rīga (140 cm).

No Vecumnieku novada godalgoto 3. vietu ieguva Ruslans Mišukovskis no Misas. „Sacensībās piedalījos pirmo reizi. Domāju, ka tā vairāk bija laimes spēle – cik zivis pieķersies, jo man blakus makšķerēja pieredzējušāki makšķernieki, bet zivis ķērās man. 3. vietu sacensībās man nodrošināja 4 noķertās zivis. Veiksmīgā dalība sacensībās radīja azartu un noteikti piedalīšos nākošajās sacensībās rudenī,” atzina 3. vietas ieguvējs.

Pirmie pieci veiksmīgākie sacensību dalībnieki saņēma balvas, uzvarētāji – kausus, medaļas, dāvanu kartes un da;zādi makšķerēšanas piederumi. Arī dāmas un mazākie makšķernieki par drosmi dalībai sacensībās saņēma medaļas un piemiņas balvas. Pateicības veltes saņēma arī ilggadējie tiesneši Miervaldis Bērziņš, Armands Bikmanis, Lauris Dātavs un Aigars Sirmovičs.

13 04 2019 Spiningosana tautas klase 68 pirmas 5 vietas

Foto galerija pieejama šeit: https://vecumnieki.lv/novads-foto-video-galerija/1669-ar-rekordlielu-dalibnieku-skaitu-valle-aizritejusi-pavasara-spiningosana-tautas-klase

Alise Dreimane,
"Vecumnieku Novada Ziņu" redaktore

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933