Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Uzsākta pašvaldības ceļu atputekļošana

Iestājoties siltam un sausam laikam, grants un grunts ceļi sāk putēt. Tā kā Vecumnieku novada pašvaldībā lielāko daļu ceļa tīkla sastāda tieši grunts un grants ceļi, tad esam saņēmuši iedzīvotāju kritiku par putekļiem, kas paliek aiz braucošām automašīnām.

Lai novērstu ceļu putēšanu, 30. aprīlī, Vecumnieku novadā sākām atputekļot ielas un pašvaldības ceļus, kur putekļi ietekmē iedzīvotāju komfortu. Ceļi un ielas pirms atputekļošanas tiek greiderētas, tad nokaisītas ar CaCl2 (kalcija hlorīds), pēc kā tiek arī mitrināta ceļa brauktuve. Ceļu uzturēšanā šis materiāls tiek izmantots, jo tas uzsūc gaisā esošo mitrumu un piesaista to grants segumam, tādejādi novēršot grants ceļu putēšanu.

Bažām par šīs vielas kaitīgumu veselībai un dabai nav pamata, kalcija hlorīds ir nepieciešams jebkura dzīva organisma eksistēšanai un vielmaiņas uzturēšanai.

Izmantojot  šo vielu ceļu atputekļošanai, tiek spēcināti ceļmalā augošie augi, kā arī nav jābaidās par bērnu drošību, jo tas neatstāj negatīvu ietekmi.

Vēlos informēt arī iedzīvotājus par to, ka šī metode ir arī pietiekami dārga, jo aptuvenās izmaksas uz 1km sastāda 900 EUR, tādēļ Vecumnieku pašvaldība izvērtē vietas, kur veikt šo atputekļošanu. Darbus visā novadā ceram pabeigt līdz 9.maijam.

 

 Guntars Veismanis,
Vecumnieku novada domes izpilddirektora vietnieks

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933