Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Baznīcu nakts Valles evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Valles evaņģēliski luteriskā baznīca aicina ikvienu interesentu atklāt baznīcu no jauna un apmeklēt Baznīcu nakts pasākumu 7. jūnijā, kurā apmeklētājus iepriecinās krāšņa programma ar vadmotīvu “Gaisma ir nākusi pasaulē”.

Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas kristīgo draudžu baznīcās notiek vasaras sākumā, jūnijā. Tas ir laiks, kad baznīcā ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgās vērtības. Pasākuma dienā baznīcas ir atvērtas līdz pusnaktij un pat ilgāk.

Šogad Baznīcu nakts vienojošā tēma ir Draudzība. Draudzība nozīmē ar otru dalīties tajā, kas Tev ir vērtīgs. Tēma aicina pārdomāt, kāda ir draudzība, kas atklāj Dieva skaistumu, cik svarīgi ir kopt viesmīlību un patiesi paust katram cilvēkam vēsti: Tu esi gaidīts. “Nevienam nav lielākas mīlestības par to, ja kāds savu dzīvību atdod par saviem draugiem” (Jāņa 15:13).

Baznīcu nakts visā Latvijā un arī Valles draudzē sāksies plkst. 18.00 ar kopīgu baznīcas zvana iezvanīšanu, katram būs iespēja iezvanīt baznīcas zvanu, kam sekos Baznīcu nakts atklāšana.

Plkst. 19.00 aicinām uz Skaistkalnes pūtēju orķestra un Daiņa Rijkura koncertu Jāņa Kalniņa vadībā.

Plkst. 20.00 visi vienosimies kopīgā sadraudzībā, kur paralēli būs iespēja piedalīties Foto orientēšanās aktivitātē baznīcā un tās teritorijā.

Plkst. 21.00 tāpat, kā visā Latvijā, notiks kopīga Tēvreizes lūgšana, kam sekos Latvija valsts himna “Dievs, svētī Latviju”.

Plkst. 21.20 visi ir aicināti uz Donnas Bondarenko koncertu. Baznīcu nakts pasākumā Donna izpildīs dažādu autoru mūziku, kā arī iepriecinās klausītājus ar sevis komponētiem skaņdarbiem.

Draudze jau tagad cītīgi gatavojās, lai plkst. 22.00 sniegtu savu stāstu draugiem, kam sekos Smilšu kino filmiņa par Vecumniekiem.

Tuvojoties pusnaktij būs Lielā draudzes lūgšana sveču gaismā.

Visa vakara garumā būs apskatāma Valles vidusskolas audzēkņu izstāde “Valles baznīca”, iespēja rakstīt aizlūgšanas un pateicības priekš Lielās lūgšanas. Bērniem būs pieejama radošā darbnīcas “Mainos es, mainies Tu - mainās visa pasaule”. Par cik Baznīcas nakts vienojošā tēma ir Draudzība, tad arī mēs parūpēsimies par sadraudzību pie tējas un uzkodām. Aicinām visus uzkāpt Valles baznīcas tornī. Pēc saulrieta ar gaismas elementiem baznīcu izstaros Jānis Stikuts.

“Nāc un esi viesis – izbaudi mūziku, mākslu, arhitektūru, sarunas, dziesmas, klusumu un lūgšanu”.

Baznīcu nakts koordinatore Valles draudzē Marta Zirnīte

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933