Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Barikāžu dalībnieki saņem apliecības

8.maijā, janvāra notikumu atmiņu gaisotnē, Vecumnieku pagasta muzejs sadarbībā ar 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrību Vecumnieku tautas namā organizēja  barikāžu dalībnieka statusa apliecību izsniegšanu. Šo iespēju izmantoja 30 mūsu novada barikāžu dalībnieki. Šī bija otrā iespēja Vecumnieku novadā, kad barikāžu dalībnieki varēja iegūt barikāžu dalībnieka statusa apliecību. Pirmo apliecību izsniegšanu organizēja Bārbeles bibliotēka pagājušā gada novembrī.

Savukārt, pulkstens 14.00 tautas nama zālē pulcējās barikāžu dalībnieki, kurus bija aicinājusi 1991.gada barikāžu biedrība saņemt augstāko apbalvojumu-   Pateicības rakstu. No 18 aicinātajiem Pateicības rakstus saņemt ieradās 8 novada barikāžu dalībnieki. Tie, kuri neieradās pēc apbalvojuma, tos var saņemt personīgi 1991.gada barikāžu biedrībā, Rīgā, Krāmu ielā 3, tālr. 67213525. Pateicības rakstus pasniedza 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Renārs Zaļais un biedrības valdes loceklis, bijušais Latvijas Tautas frontes vadītājs Romualds Ražuks.

DSC 0083

Klātesošos uzrunāja Vecumnieku novada izpilddirektore Aiga Saldābola, atzīstot, ka tajā laikā mēs bijām aktīvāki un vienotāki, iestājāmies par to, lai esam neatkarīgi un brīvi. “Paldies, ka jūs ar kailām rokām, dziesmām, labām domām un lūgsnām, to paveicāt”, pateicās A.Saldābola.

Romualds Ražuks, atminoties 1991. gada barikāžu laiku, atzīst- “Jūs bijāt tajā vietā un laikā, kur Latvijai bija ļoti nepieciešams. Tā bija liela drosme un pašupurēšanās.” Viņš uzsvēra, ka svarīgi ir atminēties šo vēsturisko laiku, jo tā bija nevardarbīga cīņa bez ieročiem, kurā tika atjaunota mūsu valsts neatkarība. “Pateicības raksti nav tikai konkrētam cilvēkam, bet visai viņa dzimtai, lai atgādinātu, ka dzimtā ir kāds, kurš nosargāja Lat­vijas valsti. Stāstiet bērniem un mazbērniem par barikādēm!”, aicināja bijušais Tautas frontes vadītājs.

Renārs Zaļais aicināja klātesošos barikāžu dalībniekus nodot savus atmiņu stāstus un jebkādas tā laika liecības  1991.gada barikāžu muzejam  un saviem vietējiem muzejiem. Katrs teikums un katra fotogrāfija ir vēstures liecība.

Pateicības rakstu piešķir 1991.gada Barikāžu dalībnieku valde, kā pateicību barikāžu dalībniekiem, kas parādīja drošsirdību, pašaizliedzību, iniciatīvu un deva ieguldījumu organizatoriskajā darbā, kā arī morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus. (Tie, kuri ir piedalījušies barikādēs, bet nav saņēmuši nevienu no barikāžu dalībnieka apbalvojumiem, ir iespēja pieteikties Pateicības rakstam. Interesēties 1991.gada barikāžu biedrībā, tālr.: 67213525, , www.barikades.lv vai arī Vecumnieku pagasta muzejā, tālr.: 29323741, ).

1991.gada barikāžu dalībnieka apliecība ir dokuments, kas apliecina barikāžu dalībnieka statusu. Apliecību var iegūt personas, kas ir reģistrējušās kā barikāžu dalībnieki un saņēmušas kādu no apbalvojuma veidiem- 1991.gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmi vai Pateicības rakstu.

 

Rita Kovala,
Vecumnieku muzeja vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933